ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ورود بخش خصوصی به ورزشگاه 15 هزار نفری قزویناحداث برخی اماکن عمومی ورزشی ‌فاقد توجیه اقتصادی است‌

ورزشگاه نقش جهان معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: احداث برخی اماکن عمومی ورزشی در قزوین فاقد توجیه اقتصادی است که از جمله آنها می‌توان به ورزشگاه ۱۵ نفری قزوین اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیدمحمدتقی علوی  امشب در حاشیه جلسه شورای عالی ورزش استان قزوین در جمع خبرنگاران ظهار داشت: در راستای ایجاد زیرساخت‌ها برای احداث اماکن ورزشی با توجیه اقتصادی باید برنامه‌ریزی‌های دقیق و صحیحی داشت.

معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: باید در رابطه با ورزشگاه 15 هزار نفری  استان قزوین  اصل 44 قانون اساسی رعایت شده و  زمینه ورود بخش خصوصی را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه احداث برخی اماکن عمومی ورزشی در قزوین فاقد توجیه اقتصادی است، عنوان کرد: در احداث اماکن و مجموعه‌های ورزشی باید تمام جوانب از جمله صرفه اقتصادی لحاظ شود.

علوی با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند توجه عموم مردم را به ورزش جلب کنند، بیان کرد: در همین راستا نقش ورزش در سلامتی جامعه فقط به اداره‌کل ورزش و جوانان بستگی ندارد و باید تمامی دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: اماکن ورزشی تمام دستگاه‌های اجرایی استان قزوین باید شناسایی شود تا از این ظرفیت نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم تا بتوانیم به بحث درآمدزایی و خودگردانی بخشی از حوزه ورزش این استان نیز پاسخ دهیم.

معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین با اشاره به نقش ورزش در سلامتی مردم جامعه و در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تأثیرگذار است، اظهار  داشت: اگر تمام اقشار مختلف جامعه بتوانند در حوزه ورزش تلاش کنند، به نوعی در تحقق اقتصاد مقاومتی می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: داروهای پوکی استخوان از جمله داروهای وارداتی است و از سوی دیگر می‌دانیم که با ورزش منظم و مستمر می‌توان از پوکی استخوان جلوگیری کرد.

علوی ادامه داد: با توجه به نقش ورزش در جلوگیری از پوکی استخوان اگر ورزش را در میان عموم مردم جامعه گسترش دهیم قطع‌ به یقین نیاز کمتری به داروهای پوکی استخوان که وارداتی است، پیدا می‌کنیم و این امر نیز به سهم خود در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش دارد.

وی عنوان کرد: اگر فرهنگ ورزش را در بین مردم جامعه نهادینه کنیم، بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی به ویژه بیماری‌ها کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده