بیش از 30 درصد منابع معدنی استان شناسایی نشده است

به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز شامگاه روز سه شنبه در کارگروه اقتصادی این استان در سالن مدیریت بجران استانداری افزود :
شناسایی ظرفیت های اقتصادی و معدنی و استخراج اصولی آن ها زمینه اشتغال پایدار در استان سمنان را فراهم خواهد کرد.
وی اظهار داشت : علاوه براین اکنون بیش از 600 واحد تولیدی در استان سمنان به دلیل مشکلات مالی و بانکی غیر فعال هستند که باید برنامه های اقتصادی مناسبی برای رفع مشکلات آن ها صورت گیرد.
وی با بیان این که در سال گذشته تولیدکنندگان و سرمایه گذاران استان سمنان نسبت به استان های دیگر کم ترین تسهیلات بانکی را دریافت کردند، افزود: ارایه تسهیلات کم بهره به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال استان زمینه بهبود فضای کسب وکار در استان را فراهم خواهد کرد.
استاندار سمنان یادآور شد : 123شرکت و کارخانه تولیدی در استان ، سرمایه هایشان را در بانک های خارج از استان سرمایه گذاری می کنند و استانداری سمنان هیچگونه تسهیلاتی رابرای این شرکت ها در نظر نخواهد گرفت.
خباز تصریح کرد : در زمان حاضر آمارهای دقیق اقتصادی از میزان رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی در استان وجود ندارد و زمینه رشد اقتصادی ارایه آمار شفاف برای برنامه ریزی دقیق اقتصادی است.
وی تاکید کرد: باید مصوبات کارگروه اقتصادی به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد و به صورت آزمون و خطا برای رسیدن به اقتصاد پایدار در استان گام برداریم.
وی اهدا زمین های متروکه برای ساخت وساز واحدهای صنعتی و تولید در شهرک های سمنان را کار مهم و ارزشمند دانست و بر لزوم نظارت مسئولان امر بر روند امور ذیربط تاکید کرد.
سال گذشته پنج کارگروه اقتصادی در استان سمنان برگزار شد.
در استان سمنان حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
استان سمنان حدود سه میلیارد تن ذخایر معدنی زمین شناسی با بیش از 328 میلیون تن ذخایر قطعی با 40 نوع ماده معدنی شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداری از این معادن مشغولند.
3217/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 30 درصد منابع معدنی استان شناسایی نشده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X