ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از 30 درصد منابع معدنی استان شناسایی نشده است

به گزارش ایرنا، محمدرضا خباز شامگاه روز سه شنبه در کارگروه اقتصادی این استان در سالن مدیریت بجران استانداری افزود :
شناسایی ظرفیت های اقتصادی و معدنی و استخراج اصولی آن ها زمینه اشتغال پایدار در استان سمنان را فراهم خواهد کرد.
وی اظهار داشت : علاوه براین اکنون بیش از 600 واحد تولیدی در استان سمنان به دلیل مشکلات مالی و بانکی غیر فعال هستند که باید برنامه های اقتصادی مناسبی برای رفع مشکلات آن ها صورت گیرد.
وی با بیان این که در سال گذشته تولیدکنندگان و سرمایه گذاران استان سمنان نسبت به استان های دیگر کم ترین تسهیلات بانکی را دریافت کردند، افزود: ارایه تسهیلات کم بهره به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال استان زمینه بهبود فضای کسب وکار در استان را فراهم خواهد کرد.
استاندار سمنان یادآور شد : 123شرکت و کارخانه تولیدی در استان ، سرمایه هایشان را در بانک های خارج از استان سرمایه گذاری می کنند و استانداری سمنان هیچگونه تسهیلاتی رابرای این شرکت ها در نظر نخواهد گرفت.
خباز تصریح کرد : در زمان حاضر آمارهای دقیق اقتصادی از میزان رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی در استان وجود ندارد و زمینه رشد اقتصادی ارایه آمار شفاف برای برنامه ریزی دقیق اقتصادی است.
وی تاکید کرد: باید مصوبات کارگروه اقتصادی به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد و به صورت آزمون و خطا برای رسیدن به اقتصاد پایدار در استان گام برداریم.
وی اهدا زمین های متروکه برای ساخت وساز واحدهای صنعتی و تولید در شهرک های سمنان را کار مهم و ارزشمند دانست و بر لزوم نظارت مسئولان امر بر روند امور ذیربط تاکید کرد.
سال گذشته پنج کارگروه اقتصادی در استان سمنان برگزار شد.
در استان سمنان حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
استان سمنان حدود سه میلیارد تن ذخایر معدنی زمین شناسی با بیش از 328 میلیون تن ذخایر قطعی با 40 نوع ماده معدنی شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداری از این معادن مشغولند.
3217/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده