ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمایه‌گذاری خارجی باید در چارچوب سیاست‌های کلان کشور قرار گیرد

به گزارش ایرنا ، احمد اجمالی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه 6 کشور به میزبانی استان همدان افزود: سرمایه‌گذاری خارجی، محور اصلی توسعه کشور است، و می تواند برای اقتصاد کشور، ارزش‌آفرینی را به‌ همراه آورد.
وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری خارجی باید منجر به انتقال تکنولوژی و بهبود کیفیت کالا شده و زنجیره ارزش و تولید کشور را تکمیل کند.
وی با بیان اینکه موضوع سرمایه‌گذاری خارجی، یکی از مقولات مهم اقتصادی است، ادامه داد: این موضوع هم در سند چشم‌انداز و هم در اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های توسعه‌ای جایگاه خاصی دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بندهای کلیدی اقتصاد مقاومتی جذب سرمایه‌گذار خارجی است، ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی موظف هستیم در جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقدامات لازم را به عمل آوریم.
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری‌های خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران خاطرنشان کرد: بعد از به فرجام رسیدن برجام، برای تحقق این اهداف با دو موج کلی روبرو هستیم به‌طوری که ورود هیئت‌های سیاسی و ورود شرکت‌های خارجی به کشور را شامل می‌شود.
اجمالی ادامه داد: ورود هیئت‌های خارجی که هم اقتصادی هستند، برای ما پر اهمیت است اما برای بهره‌برداری خوب از این هیئت‌ها، ما نیز باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه باید برای بازاریابی طرح‌های خود علم به‌ روز داشته باشیم، اظهار کرد: باید فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری استان‌ها که قابلیت عرضه به سرمایه‌گذار خارجی دارند را در قالب چارچوب مدون، تهیه و تدوین کنیم.
وی افزود: خوشبختانه ورود سرمایه‌گذاران به طور بالقوه به کشور، فراتر از تفکر ما است به‌ طوری که کشورهایی همچون روسیه، آلمان، فرانسه، سوئیس، اتریش و هند برای سرمایه‌گذاری ابراز علاقه کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه باید خود را برای عرضه فرصت‌های سرمایه‌گذاری مجهز کنیم، بیان کرد: مراکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی دو نقش مهم تسهیل‌کننده و هماهنگ‌ کننده را ایفا می‌کنند.
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری‌های خارجی افزود: کار هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی ذیربط هم جزء وظایف مهم مراکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی است.
جمالی یادآور شد: مراکز خدمات سرمایه‌گذاری باید بخش خصوصی را نیز تعلیم دهند تا فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری را معرفی کنند.
جمالی با اشاره به نقش کلیدی و مهم مدیران دستگاه‌های اجرایی هر استان افزود: هر چه مدیران اجرایی استان با هم هماهنگ‌تر باشد، جذب سرمایه‌گذاری به آن استان راحت‌تر خواهد بود.
وی در پایان به نقش کلیدی رسانه‌ها در سرمایه‌گذاری اشاره و عنوان کرد: رسانه در همه استان‌ها نقشی اساسی در منعکس کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی دارند چرا که بعد از شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار، این رسانه‌ها هستند که می‌توانند ماحصل کار را به درستی نمود دهند.
7523/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده