ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رکوردی که چمران و همراهان مانع شکستنش شدند!

طرح «صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران» که به پیشنهاد کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به صحن شورا رفته بود، با مخالفت جدی چهار نفر از اعضای شورای شهر تهران، از جمله رئیس شورا، تصویب نشد و به چرخه بررسی در شورا بازگشت.

به گزارش «تابناک»، برخلاف آمار و ارقام که حکایت از افزایش سرانه فضای سبز در تهران در سالهای اخیر دارند، تعداد درختان پایتخت کاهش یافته و این روند کاهش ادامه دارد. آنقدر که پایتخت کشورمان با فاصله زیادی از سایر شهرها در پله نخست تخریب باغ ها قرار گرفته و روز به روز بر آپارتمان هایی که جای درختانش را می‌گیرند، افزوده می‌شود.

اوضاع به گونه ای شده که پیشرو بودن تهران در عرصه نابودی باغات، به دیگر عرصه‌ها نیز کشیده شده است. از جمله طرح ساخت «برج-باغ» که به نوعی در تهران باب شد و حالا نمونه های مشابهی از آن در برخی دیگر از شهرهای کشورمان در حال اجراست؛ طرحی که اگرچه «باغ» در عنوان آن به چشم می‌خورد اما در اصل نابودی کامل معدود باغ های باقیمانده در شهرهای دود گرفته و تبدیلشان به برج هایی گران قیمت و خوش نشین است.

در چنین شرایطی جای بسیار خرسندی دارد که می‌بینیم برخی از اعضای شورای شهر تهران دست به کار شده و طرحی در 10 ماده تحت عنوان «صیانت و حفاظت از باغات و اراضی مزروعی شهر تهران» تدارک دیده‌اند که می‌تواند به روند نابودی درختان تهران پایان دهد. طرحی که قصد دارد لایه باغات شهر تهران را به عنوان یکی از لایه های طرح تفصیلی این شهر تبدیل کرده و نه تنها مانع دخل و تصرف در آن شود، که مجموعه مدیریت شهری را ملزم به محافظت از آن نماید.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X