ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تا این لحظه، رییس مجلس هشتم، نهم و دهم یکی است!

اولین زورآزمایی آشکار دو فراکسیون «فراگیر اصولگرایان» و «امید» امروز برگزار شد تا آشکار شود که شانس علی لاریجانی برای تکیه بر سبزترین صندلی مجلس از رییس فراکسیون رقیب 26 صندلی بیشتر است و حداکثر 14 صندلی دیگر با تکرار تجربه اش در مجلس های هشتم و نهم فاصله دارد.
به گزارش «تابناک»، نماینده مردم همدان از حضور ۱۳۱ منتخب مجلس دهم در نشست فراکسیون فراگیر اصولگرایان خبر داد. امیر خجسته منتخب مردم همدان در مجلس دهم، با اشاره به برگزاری نشست امروز فراکسیون اصولگرایان، گفت: «طبق اعلام آقای رنجبرزاده (منتخب مردم اسداباد) در انتهای نشست، 131 منتخب مجلس دهم در جلسه حضور داشته اند».
این در حالی است که فقط 105 نفر از منتخبین مجلس دهم در نشست هم‌اندیشی فراکسیون «امید» حضور یافته اند. با توجه به اولین زورآزمایی آشکار دو فراکسیون مهم مجلس و بیشتر بودن تعداد حاضران در جلسۀ فراکسیون اصولگرایان، امکان رییس شدن لاریجانی بیش از گذشته قوت گرفته است؛ بویژه این که تیم او باتجربه تر است و توانایی هایی بیشتری هم برای تعامل با بقیه قوا و ارکان و نهادهای کشور دارد. بنا بر این، از این به بعد، عقربۀ ساعت به نفع رییس فیلسوف مجالس هشتم و نهم خواهد چرخید و این تیم او است که راحت تر می تواند مستقل ها یا مرددها را به همراهی راضی کند.
شاید کواکبیان، دبیر کل حزب مردم سالاری از چیزی خبر داشت که امروز صبح به خبرنگار ایلنا گفت: «فراکسیون امید هیچ‌گاه راه را برای تعامل با حامیان لاریجانی نمی‌بندد».
حضور همزمان لاریجانی و عارف در ضیافت نزدیک ترین حزب به دولت، یعنی حزب اعتدال و توسعه، نیز هم حاکی از بی طرفی دولت است و هم امیدِ فراکسیون «امید» را برای استفاده از نیم نگاه حمایتی دولت در بحث ریاست عارف ناامید کرد. و در حالی که روی کاغذ، شانس لاریجانی و عارف برابر بود، در عمل، اکنون این شاهین شانس است که به لاریجانی نظر دارد. تا چه پیش آید.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده