ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح خاورمیانه بزرگ، استراتژی نظام سلطه برجهان به رهبری آمریکا است

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در بخارست، «حمید معیر» روز سه شنبه در این سمینار طرح خاورمیانه بزرگ را در واقع استراتژی کلان نظام سلطه در راستای تحقق «حکومت واحد جهانی» به رهبری آمریکا دانست و افزود: همین قدر بدانیم که این طرح تکرار همان تجربه قدیمی در چگونگی اشغال سرزمین فلسطین و تشکیل رژیم صهیونیستی است.
سفیر کشورمان با تاکید بر اینکه این طرح در ژوئن سال 2004 توسط رئیس جمهور آمریکا به اجلاس سران گروه هشت در 'سی آیلند' ارائه شد و با انجام تعدیلاتی به تصویب رسید به تحولات جاری در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: امروزه مشکل عظیم و بلای خانمان سوز خاورمیانه، گسترش تروریسم در این منطقه است.
وی همچنین علت بروز چنین معظلی را در استفاده ابزاری از تروریسم توسط برخی قدرتهای جهانی برای پیشبرد اهداف و سیاست هایشان درمنطقه خاورمیانه و متعاقبا در سراسرجهان خواند و گفت: هم اکنون با آتش بس موقتی در سوریه مواجه هستیم که اگر گروه های تروریستی واقعا مهارشوند و از دریافت کمک های مالی و تسلیحاتی محروم گردند قطعا در فاصله کوتاهی شاهد آتش بس دائم و برقراری حکومت فراگیر در سوریه خواهیم بود.
معیر توضیح داد: سعودی ها با کمال وقاحت مردم بیچاره یمن اعم از زن و کودک و پیر و جوان را به خاک و خون می کشند و این اقدام تنها به این دلیل است که مردم خواستار استقلال و تشکیل یک حکومت مردمی شده اند درحالی که بخش عظیمی از کمک های مالی و تسلیحاتی تروریست ها را در عراق و سوریه و لیبی تامین می کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید کارخانه های تولید تروریسم در همه جای جهان تعطیل شوند، گفت: هنوز کارخانه آنها در سوریه تعطیل نشده که کارخانه دیگری در یمن باز کرده اند. واقعا دنیای وحشتناکی برای مردم درست کرده اند به هیچ وجه بشریت احساس امنیت نمی کند حتی خودشان هم درجوامع به اصطلاح متمدن و پیشرفته خود احساس امنیت نمی کنند.
سفیر ایران در رومانی با اشاره به تاریخچه خاورمیانه اظهار داشت: منطقه خاورمیانه یکی از حساسترین حوزه های ژئوپلیتیک و ژئو استراتژیک جهان محسوب می شود زیرا که این قلمرو در مرکز سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته و کوتاه ترین راه های هوایی، آبی اروپا و آسیا از این منطقه عبور می کنند.
وی افزود: هرچند که خاورمیانه و قلب آن یعنی منطقه خلیج فارس دارای تمدن، تاریخ و فرهنگ کهنی می باشد، اما آنچه که این منطقه را در جهان به این درجه از اهمیت رسانده است معادن سرشار انرژی خصوصا «نفت» آن می باشد. 'امتیازی که هیچ ویژگی دیگری نمی تواند در دنیا با آن رقابت کند، درکشورهای واقع در کرانه خلیج فارس علاوه بر تولید نفت، گاز طبیعی ازمنابعی است که به علت فراوانی دخایر آن بر اهمیت این منطقه درخاورمیانه افزوده است.'
معیر در پایان سخنرانی به پرسش های حضار پیرامون تحولات منطقه و نیز اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشورمان پاسخ داد.
اروپام**436**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X