ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همدان دومین استان کشور در بیمه روستائی و عشایر

به گزارش ایرنا مهدی سماواتی سه شنبه در نشست هم اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی اسدآباد، اظهار کرد: این طرح از سال 1384 در استان همدان شروع شده و در حال حاضر 1200 نفر از صندوق بیمه عشایر و روستایی استان همدان مستمری دریافت می کنند.
وی با اشاره به اینکه چهار هزار و 720 خانوار اسدآبادی نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند افزود: مستمری ماهیانه برای 100 خانواده برقرار شده است.
سماواتی با اشاره به نقش روحانیون در گسترش فرهنگ بیمه ادامه داد: درباره جلب مشارکت بیشتر و اعتماد سازی نیز از شوراها، دهیاران و بخشداران در خواست کمک داریم.
مدیر عامل صندوق بیمه روستایی و عشایری استان یکی از راه های افزایش انگیزه روستاییان به بیمه را اجرای طرح تحول نظام سلامت دانست و افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث رشد چشمگیر آمار در این زمینه شد.
وی اظهار کرد: اگر بخواهیم آرامش روانی بیشتری در روستاها داشته باشیم باید بیمه روستایی را افزایش داده و در این راستا آموزش دهیاران و بهورزان برای اطلاع رسانی بیشتر را در برنامه داریم.
سماواتی از همکاری کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی با صندوق بیمه روستائیان و عشایر خبر داد و گفت: این نهادهای حمایتی واجدان شرایط را شناسایی و معرفی و 50 درصد حق بیمه این افراد را نیز پرداخت می کنند.
وی به تشویق و ترغیب جوانان برای بیمه شدن و تضمین آینده آنها تأکید کرد و افزود: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند .
شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعیت دارد و نیمی از این تعداد در روستاها ساکن هستند.
7527/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده