همدان دومین استان کشور در بیمه روستائی و عشایر

به گزارش ایرنا مهدی سماواتی سه شنبه در نشست هم اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی اسدآباد، اظهار کرد: این طرح از سال 1384 در استان همدان شروع شده و در حال حاضر 1200 نفر از صندوق بیمه عشایر و روستایی استان همدان مستمری دریافت می کنند.
وی با اشاره به اینکه چهار هزار و 720 خانوار اسدآبادی نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند افزود: مستمری ماهیانه برای 100 خانواده برقرار شده است.
سماواتی با اشاره به نقش روحانیون در گسترش فرهنگ بیمه ادامه داد: درباره جلب مشارکت بیشتر و اعتماد سازی نیز از شوراها، دهیاران و بخشداران در خواست کمک داریم.
مدیر عامل صندوق بیمه روستایی و عشایری استان یکی از راه های افزایش انگیزه روستاییان به بیمه را اجرای طرح تحول نظام سلامت دانست و افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث رشد چشمگیر آمار در این زمینه شد.
وی اظهار کرد: اگر بخواهیم آرامش روانی بیشتری در روستاها داشته باشیم باید بیمه روستایی را افزایش داده و در این راستا آموزش دهیاران و بهورزان برای اطلاع رسانی بیشتر را در برنامه داریم.
سماواتی از همکاری کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی با صندوق بیمه روستائیان و عشایر خبر داد و گفت: این نهادهای حمایتی واجدان شرایط را شناسایی و معرفی و 50 درصد حق بیمه این افراد را نیز پرداخت می کنند.
وی به تشویق و ترغیب جوانان برای بیمه شدن و تضمین آینده آنها تأکید کرد و افزود: بیمه اجتماعی یکی از پشتوانه های محکم برای زمان بازنشستگی و از کار افتادگی است و همه اقشار غیر کارمند نیز باید از نعمت بیمه بازنشستگی برخوردار باشند .
شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعیت دارد و نیمی از این تعداد در روستاها ساکن هستند.
7527/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همدان دومین استان کشور در بیمه روستائی و عشایر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X