ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دردسر پوشال‌های کولر، زباله های غیرقابل بازیافت!

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما از جمع‌آوری پوشال‌های کولرهای سطح این شهر از طریق ماشین‌های اختصاصی با هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیون ریال خبر داد. خبرگزاری ایسنا: حمیدرضا پیوندی اظهار کرد: با فرارسیدن زودهنگام فصل گرما، شهروندان سمنانی زودتر از موعد هر ساله خود اقدام به تعویض پوشال‌های کولر کردند و از آنجا که این پوشال‌ها غیر‌قابل بازیافت هستند با ماشین‌های اختصاصی جمع‌آوری شده و به مرکز دفن منتقل می‌شوند.

وی افزود: جمع‌آوری روزانه پوشال‌های کولر در سطح شهر سمنان با هشت دستگاه خودرو خاور و 100 پاکبان انجام می‌شود و روزانه هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیون ریال دارد.

پیوندی خاطرنشان کرد: پوشال‌های کولر به‌ دلیل داشتن شوره بر روی آنها جزو زباله‌های غیر‌قابل بازیافت هستند و به‌ دلیل نمک موجود در آن قابلیت استفاده مجدد در کشت و کار یا کمپوست را ندارند به همین دلیل بعد از جمع‌آوری به مرکز دفن منتقل می‌شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان از شهروندان سمنانی خواست در جمع‌آوری این مواد غیرقابل بازیافت مدیریت شهری سمنان را یاری دهند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده