ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چالش ها و فرصت های فعالیت روابط عمومی ها در فضای مجازی

فضای مجازی به تعبیر بسیاری از اهالی فن ارتباطات، خود به یک پل ارتباطی قدرتمند میان مردم و سازمان ها، افکار عمومی و جامعه مخاطب این سازمان مبدل شده است.

سرعت انتشار خبر و حتی یک شایعه در عصر فعلی انچنان بالاست که اگر روابط عمونی سازمان نتواند به همان سرعت پادزهر شایعه و حتی پاسخ سوالات مطرح شده در مورد سازمان متبوع خود را تهیه و نشر ندهد، عواقب جبران ناپذیری در انتظار روابط عمومی و سازمان یا یک بنگاه است.

بنابراین در زمان فعلی روابط عمومی به جز پاسخگویی به مدیران بالادستی و تامین نظر انها، کار مهمتری هم چون اقناع مخاطبان و مردم در فضای مجازی دارد.

این موضوع فرصت های بسیاری نیز برای روابط عمومی ها و بنگاه های اقتصادی دارد.

صرفه جویی در زمان، افزایش حیطه مخاطبان، تبلیغات هدفمند و ارزان و انتشار سریع مطالب همسو با نیاز مدیران بالادستی از جمله مزیت های فضای مجازی برای ندیران روابط عمومی است.

دیگر زمان انکه مدیر روابط عمومی تنها به تهیه جوابیه و چاپ بنر های مناسبتی مشغول بود گذشته و حال باید به فکر روابط عمومی انلاین باشیم.

روابط عمومی پشت نشینی به روابط عمومی چابک مبدل گشته و سازمان های بزرگ به این موضوع واقف هستند.

اکنون فضای مجازی بستر اطلاع رسانی شده و شبکه ها و نرم افزارهای اطلاع رسانی جای خود را باز کرده اند.

بنابراین روابط عمومی باید به علم روز و دانش ارتباطی گسترده ای مجهز باشد تا بتواند سازمان متبوع خود را در بحران ها به سلامت به سر منزل مقصود برساند.

با سرعت فعلی گرایش مخاطبان عام و تخصصی به فضای مجازی، اینده فعالان عرصه روابط عمومی ها دیجیتالی تر و انلاین تر خواهد شد.

با این تفاسیر روابط عمومی و مدیران این عرصه اینده بسیار هیجان انگیزی در پیش دارند.

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده