ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وجود ۷۰۰۰ واحد تولیدی تعطیل و غیر فعال در شهرک‌های صنعتی کشور

به گزارش خبرنگار مهر، علی یزدانی در سفر به استان ایلام اظهار داشت: ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد صنعتی و تولیدی کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد که هفت هزار و ۷۸ واحد تعطیل و غیرفعال است که بر پایه برنامه ریزی ها مشوق های مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده تا دوباره فعال و آغاز به کار کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل و غیر فعال امسال در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و برای تحقق اقتصاد مقاومتی دوباره فعال و وارد چرخه کار می شوند.

 وی گفت: بیش از ۹۲ درصد مجموعه صنعت کشور را واحدهای کوچک و متوسط تشکیل می دهد که ۳۷ هزار و ۱۴۸ واحد از آنها به عنوان صنایع کوچک و ۳۴ هزار و ۵۵۷ واحد صنایع متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی قرار دارد.

یزدانی اظهار کرد: ۹۹ هزار و ۸۴۰ طرح صنعتی اکنون در مناطق کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۲۹ هزار و ۷۹۹ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی قرار دارد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شرکت های صنعتی ایران گفت: استان ایلام دارای ۵۹۹ واحد صنعتی و تولیدی است که ۵۸۹ واحد از آنها را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد و ۲۲۰ واحد صنعتی از مجموع واحدهای تولیدی استان ایلام غیرفعال و تعطیل است.

وی یاد آور شد: به منظور آشنایی با مشکلات و رونق حوزه صنعت و نیز بررسی موانع و راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی و تبیین مشوق های حوزه صنایع کوچک و متوسط امسال تاکنون به ۱۷ استان کشور سفر کرده و در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان ها وضعیت صنعت کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی تشریح شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X