ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

12 توصیه تخصصی استاندار یزد به روابط عمومی‌هاروابط‌عمومی‌ها ‌ویژگی‌های ‌همدل و همزبانی را ‌ ترسیم ‌کنند

سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد استاندار یزد با اشاره به اینکه روابط‌عمومی‌ها باید افزایش سطح کیفی تکریم ارباب رجوع در اداره را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: سطح علمی و تخصصی روابط‌عمومی‌های یزد افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدمحمد میرمحمدی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد که در تالار اندیشه استانداری یزد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مسائلی که روابط‌عمومی‌ها نقش مهمی در آن دارند، بحث انسجام، همدلی و هم افزایی بین نیروهای یک دستگاه است.

وی بیان کرد: روابط عمومی باید بتواند هم محیط داخلی اداره را با مطالب و متونی که ایجاد می‌کند، شاداب و با نشاط کرده و انگیزه را در بین کارکنان افزایش دهد تا فعالیت هر یک از کارکنان مکمل فعالیت دیگر کارکنان باشد.

استاندار یزد با اشاره به اینکه در محیط بیرونی اداره عوامل مختلفی در روند کاری اداره تاثیرگذار هستند، تصریح کرد: نیروهای روابط عمومی باید از ویژگی‌های متناسب با این شرایط برخوردار باشند و بتوانند زبان هر یک از طیف‌ها را در برنامه‌هایشان منظور کنند.

میرمحمدی افزود: علاوه بر این، جنبه‌های تخصصی که به کار روابط‌عمومی وارد می‌شود، کار سخت و دشوارتر می‌شود و گاهی اوقات در این زمینه حساسیت‌ها به قدری بالاست که اگر مطلبی به نحوی گفته شود ممکن است برای جامعه نگران‌کننده باشد و اگر به نحو دیگری گفته شود، ممکن است برای جامعه تبدیل به عامل امیدواری شود.

وی تصریح کرد: این از هنرهای روابط عمومی است که همیشه به فعالیت‌های خود جنبه‌های امیدآفرینی و رفع دغدغه از جامعه ببخشد.

استاندار یزد ادامه داد: از لحاظ علمی و تخصصی هم روابط عمومی جنبه علمی دارد و در بحث علوم انسانی و ارتباطات، مسائلی باید رعایت شود که ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و موارد مختلف دیگر را داشته باشد.

میرمحمدی یکی دیگر از فعالیت‌های روابط‌عمومی‌ها را ارتباط با رسانه‌ها دانست و گفت: در این ارتباط هم هنر زیادی لازم است که مدیران روابط عمومی یک تعامل سازنده، رشد یافته و بالنده بتوانند با رسانه‌ها ایجاد کنند.

وی افزود: یکی از وظایف روابط‌عمومی‌ها در دستگاه‌های دولتی تبیین سیاست‌های کلی نظام، برنامه‌های نظام، قوانین و مقررات برای آگاهی و اطلاع مردم برای افزایش مشارکت و همیاری آنها در تحقق سیاست‌های کلی نظام است.

استاندار یزد ساده‌سازی اجرای برنامه‌های مصوب دولت را از جمله وظایف مدیران روابط‌عمومی ادارات دانست و گفت: توسعه مشارکت بخش خصوصی به عنوان یکی از رویکردهای دولت از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

میرمحمدی قانون‌مداری، مدرم‌مداری، ترویج امید در جامعه را از دیگر وظایف روابط‌عمومی‌ها دانست و گفت: در هر یک از این موارد روابط‌عمومی‌ها باید به گونه‌ای فعالیت کنند که جامعه امید و نشاط بیشتری پیدا کنند.

وی با انتقاد از عدم توجه برخی مسئولان روابط‌عمومی‌ها به مطالعه و افزایش دانش تخصصی، گفت: روابط‌عمومی‌ها باید در زمینه‌های مختلفی از جمله افزایش توجه به مطالعه و علم‌آموزی، بهبود فرهنگ کار در جامعه و مسائل مختلف مرتبط با جوانان نقش‌آفرینی کنند.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه روابط‌عمومی‌ها باید ویژگی‌های یک ملت همدل و همزبان را به صورت مناسب و جامعه ترسیم و بیان کنند، گفت: امروز دسترسی به منابع و اطلاعات کم نیست و هر لحظه می‌توان اطلاعات لازم را به دست آورد ولی ترویج، تبیین، تشریح از جمله مواردی است که نیاز به همکاری و جنب و جوش دارد.

میرمحمدی کمک به بهبود وضعیت تکریم ارباب رجوع را از دیگر وظایف مهم روابط‌عمومی‌ها دانست و گفت: ممکن است بخشی در این زمینه ضعیف عمل کند و روابط‌عمومی در این زمینه وظیفه دارد که تذکرهای لازم را برای افزایش هرچه بیشتر تکریم ارباب رجوع را به بخش مورد نظر اعلام کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده