ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار کرمانشاه: عرصه برای نقش آفرینی مدیران توانمند مهیاست

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز سه شنبه به نقل از اسدالله رازانی در دیدار با معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در دفتر استانداری افزود: رویه شرکت شهرک های صنعتی کشور در جابجایی مدیران در راستای بهره گیری بهتر از توانمندی های آن ها قابل تقدیر است.
وی اظهار کرد: رویکرد مجموعه مدیریت ارشد استان کرمانشاه نیز بر این منوال است که فضا را برای خدمت و نقش آفرینی مدیران توانمند مهیا کند.
وی در ادامه به تشریح مشکلات استان پرداخت و گفت: براساس آمار رسمی اعلام شده نرخ بیکاری در استان کرمانشاه بسیار بالاست و در این میان متأسفانه اشتغال ناشی از بخش صنعت نیز بسیار پایین است.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بالا بودن نرخ بیکاری مربوط به دهه های اخیر است اظهار کرد: در سال های پیش از انقلاب و تا همین دهه های 60 و 70 نرخ بیکاری استان نزدیک به میانگین کشوری بوده است ولی طی 18 سال اخیر استان کرمانشاه با یک نوسان اندک همیشه در رده های بالای جدول استان های دارای بالاترین نرخ بیکاری بوده است.
رازانی ادامه داد: این میزان از بیکاری آثار منفی اجتماعی و فرهنگی بسیاری به دنبال داشته است و ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد و ... را باید در همین وضعیت بیکاری جستجو کرد.
وی اظهار کرد: اشتغال محصول سرمایه گذاری و تولید است ولی معمولاً تا یک گروه کارآفرین مجاب به سرمایه گذاری در استان می شود یک روند نسبتاً طولانی طی می شود.

* لزوم برطرف کردن شکاف اقتصادی میان استان های کشور
استاندار کرمانشاه افزایش فاصله اقتصادی میان استان های کم برخوردار و استان های برخوردار را یک آسیب جدی در کشور ارزیابی کرد و گفت: در دهه های گذشته فاصله میان استان ها بیشتر در امکانات زیربنایی خلاصه می شد که این فاصله نیز با تلاش های صورت گرفته تا حدودی مرتفع شد.
وی افزود: طی این سال ها یک شکاف اقتصادی پدید آمده است و شهرهایی مانند اصفهان، مشهد و تبریز به دلیل برخورداری از سرمایه گذاری های قابل توجه در سال های گذشته و موقعیت خاص جغرافیایی روز به روز در حال توسعه و پیشرفت هستند و طولی نخواهد کشید فاصله آن ها با مناطق کمتر برخوردار بیشتر شود.
رازانی ادامه داد: نرخ بیکاری در برخی استان ها 6 درصد و در برخی دیگر 18 درصد است که این فاصله بسیار نگران کننده است.
این مدیر ارشد عنوان کرد: بودجه شهرداری کرمانشاه حدود چهار هزار میلیارد ریال با سرانه چهار میلیون ریال برای هر نفر است در حالی که بودجه شهر تهران 17 هزار میلیارد تومان با سرانه هر فرد چهار و نیم میلیارد تومان است.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: شهری مانند مشهد با بودجه سالیانه ای برابر 50 هزار میلیارد ریال از رونق اقتصادی چشمگیری برخوردار است و هر بار که به مشهد وارد می شوید شاهد اتفاقات عمرانی بسیار چشمگیری هستید در حالیکه در شهر یک میلیون نفری کرمانشاه به دلیل بودجه اندک شهرداری امکان تحول چشمگیر در وضعیت موجود دشوار است.

* ارزان شدن قیمت واگذاری زمین یک مشوق خوب برای سرمایه گذاران
وی در بخش دیگری از سخنانش نوع تعامل شرکت های صنعتی با سرمایه گذاران را یکی از عوامل اثرگذار در سرمایه گذاری استان دانست و گفت: قیمت واگذاری زمین در شهرک های صنعتی کرمانشاه بسیار بالاست و این مانع بزرگی برای جذب سرمایه گذاران محسوب می شود.
رازانی ادامه داد: کاهش قیمت واگذاری زمین شهرک های صنعتی می تواند یک مشوق خوب برای سرمایه گذاران و کارآفرینان باشد.
معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی تغییرات بسیاری در مشوق های سرمایه گذاری انجام داده است؛ به عنوان نمونه قیمت واگذاری زمین در بسیاری از شهرک های صنعتی تغییری صورت نگرفته و شرایط بسیار مناسبی برای پرداخت قیمت واگذاری ها تعیین شده است.
علی یزدانی افزود: در کرمانشاه نیز مدیریت استان می تواند پس از ارزیابی وضعیت قیمت واگذاری زمین در شهرک های صنعتی، در صورت ضرورت تقاضای تخفیف نماید.
وی ادامه داد: افزایش میزان اشتغال، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و برای رسیدن به این هدف تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.
در این نشست بیژن کردستانی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان معرفی شد.
8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده