ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتبارات موجود پاسخگوی رفع نیاز آب روستاها نیست

کمال حسنی روز سه شنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان افزود: محدودیت های موجود منابع مالی، اجرای طرح تملک را با مشکل مواجه کرده است و باعث به چالش کشیده شدن ارائه خدمات به روستائیان شده است.
وی ادامه داد: با توجه به صرف زمان زیاد برای تکمیل برخی طرح ها، این طر ح ها در حال فرسوده شدن هستند.
وی عنوان کرد: سال 84 از اعتبارات استانی 25 میلیارد ریال به این شرکت ابلاغ شد که تنها 33 درصد از آن تخصیص یافت که سه میلیارد ریال از این مبلغ نیز در راستای تعمیر و نگه داری و سه میلیارد ریال نیز برای اجرا هزینه شد.
وی با بیان اینکه این سه میلیارد ریال برای تعمیر و نگه داری در 70 روستا اختصاص یافته بود بیان کرد: در حالی که تنها برای خرید پمپ یک روستا بیش از 300 میلیون ریال هزینه شد و هزینه خرید کلر، آبداران و هزینه برق نیز از این مبلغ تامین شد.
وی عنوان کرد: هم اکنون در بخش مرکزی شهرستان 32 طرح بحرانی وجود دارد که نیازمند 97 میلیارد ریال اعتبار است.
حسنی بیان کرد: در شهر قهاوند 18 روستا وجود دارد که برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند 60 میلیارد ریال اعتبار هستند.
وی با بیان اینکه تمام این مشکلات می تواند موجب نارضایتی روستائیان شود ادامه داد: همواره سعی شده است تا با وجود این مشکلات نارضایتی ها را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به عملکرد سازمان بازرسی در موافقت نامه های استانی افزود: در یکی از روستاهای شهرستان، اهالی سه سال است که منتظر تامین آب هستند که به این منظور چاهی حفاری شد اما اعتبار تخصیص یافته برای این روستا 800 میلیون ریال بود در حالیکه هزینه مخزن آب این روستا حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال است، اما با وجود موافقت مدیریت آبفار استان تامین این رقم در سازمان بازرسی با مشکل مواجه شده است.
وی تصریح کرد: سالی که گذشت در این شرکت سال بسیار سختی از نظر اعتبار، خشکسالی و نارضایتی های مردمی بود.
وی با بیان اینکه منابع آبی روستایی در حال از دست رفتن است افزود: بیشتر این منابع در حال نابودی، تلخ شدن و شور شدن است به این دلیل برای تامین آب روستاها مجبور به تامین آب از مناطق دورتر با صرف هزینه انتقال بیشتر هستیم.
شهرستان همدان دارای 108 روستا است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X