ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیاتی از دستورات رهبری در جلسه با رؤسای قوا و مسئولان از زبان وزیر کشور

وزیر کشور با اشاره به جزئیاتی از جلسه اخیر مسئولان کشور با رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب‌های اجتماعی از موظف شدن مسئولان برای ارائه گزارش‌دهی ۶ماهه خبر داد و جزئیاتی از مصوبات ابلاغی ایشان را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نخستین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در سال ۹۵ با اشاره به دیدار اخیر برخی از مسئولان با رهبر معظم انقلاب به‌منظور بررسی گزارشات آسیب‌های اجتماعی در تشریح جزئیات این دیدار و پیگیری‌های پس از آن اظهار کرد: در جلسه برگزار شده با رهبر معظم انقلاب مقرر شد گزارشات دقیقی از اقدامات انجام شده تا ۶ ماه آینده تهیه شود و در موعد مشخص شده ۶ ماه خدمت ایشان ارائه شود.

وزیر کشور افزود: جلسه امروز نیز به‌منظور پیگیری‌ برای درخواست‌های رهبر معظم انقلاب در این حوزه برگزار و مقرر شد تا با توجه به اقدامات پیش‌ِرو، بتوانیم پاسخ مناسبی به درخواست ایشان بدهیم.

وی گفت: اقدامات برنامه‌ریزی شده در این جلسه در ۳ حوزه کاهش تقاضا، عرضه و پیشگیری خواهد بود و با توجه به جلسه اخیر با رهبر معظم انقلاب، وظایف دستگاه‌های عضو به‌صورت مستقل و تفکیک شده احصاء و به تمام این دستگاه‌ها ابلاغ شد.

رحمانی ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر گشت تا تمامی وظایف ابلاغ شده به‌صورت ماهانه پیگیری شود و گزارش عملکرد هریک از دستگاه‌ها به استحضار رئیس جمهور خواهد رسید.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به مصوبات امروز جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در یکی از مصوبات جلسه امروز مقرر شد تا در ۲ حوزه درمان و مقابله با مواد مخدر، ستاد مبارزه با مواد مخدر با بهره‌گیری از تجارب داخلی، جهانی و تحقیقاتی، ۲ طرح را برای جلسه بعد آماده کند و در جلسه بعدی که قرار است با حضور رئیس جمهور و رؤسای قوا برگزار شود به بحث گذاشته شود.

* جزئیات ۳ مصوبه جلسه امروز وزیر کشور با ستاد مبارزه با مواد مخدر

وزیر کشور با تأکید بر اینکه قرار است ۲ طرح پیشنهادی، تغییرات اساسی را در بحث درمان و مقابله با مواد مخدر ایجاد کند، ادامه داد: علاوه بر این مصوبه، ۲ مصوبه دیگر در این جلسه به تصویب رسید که یک مورد از آن در مورد ماده ۲۸ و آئین‌نامه آن بود و مورد دیگر در خصوص چگونگی هزینه‌کرد درآمدهای ناشی از کشف اموال و دارایی‌های قاچاقچیان بود.

* عملکرد یک دهه اخیر ستاد مواد مخدر زیر ذره‌بین

رحمانی اضافه کرد: همچنین در این جلسه پیشنهاداتی در خصوص تعامل با رسانه ملی داشتیم و علاوه بر آن نیز مقرر شد تا آسیب‌شناسی جدی در نحوه عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر در یک دهه اخیر انجام شود و موفقیت‌ها و عدم موفقیت‌های این ستاد در یک پروژه تحقیقاتی مورد بررسی قرار گیرد.

* تشکیل کمیته بازنگری مجازات‌های مواد مخدر به‌ریاست دادستان‌کل کشور

وزیر کشور در ادامه ابراز امیدواری کرد که با استمرار برگزاری جلسات در هر ۲ ماه یک بار هماهنگی‌های میان دستگاه‌ها تقویت و نتایج خوبی حاصل شود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص امکان حذف اعدام در طرح‌های پیشِ‌رو گفت: بحث مجازات قاچاقچیان و تأثیر آن بر فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر یکی از موضوعات اصلی مورد بحث ستاد مبارزه با مواد مخدر است و کمیته حقوقی این ستاد ماه‌هاست که مأمور شده تا مجازات‌های مواد مخدر از جمله اعدام را بررسی کند.

رحمانی افزود: روز گذشته در جلسه‌ای با رئیس قوه قضائیه و سایر مسئولان قضائیه این مسئله مطرح شد و مقرر گشت تا کمیته مشترکی به‌ریاست دادستان‌کل کشور شیوه‌های جایگزین مجازات مواد مخدر از جمله مجازات اعدام را بررسی کند.

* جزئیات دستورات رهبر معظم انقلاب در جلسه آسیب‌های اجتماعی با مسئولان قوا

وزیر کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص ارائه جزئیات بیشتری از جلسه اخیر مسئولان با مقام معظم رهبری در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: در این جلسه رهبر معظم انقلاب خواستار آن شدند تا هر شش ماه یک بار گزارش مفصلی از عملکرد دستگاه‌های متولی به ایشان داده شود و در حوزه تغییر ساختار، منابع، بودجه‌ و روش‌های گزارش‌‌دهی دستوراتی را ارائه فرمودند.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در این جلسه تأکید کردند که منظورشان از ارائه گزارش عملکرد، ارائه گزارش‌هایی از فعالیت‌های جاری نیست، بلکه حتماً باید گزارشی از اقدامات فوق‌العاده‌ای که در این حوزه طراحی شده و به اجرا در آمده خدمت ایشان ارائه شود.

رحمانی در پایان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص ماجرای بازداشت یکی از اعضای منافقین که از عوامل انفجار حزب جمهوری اسلامی نیز بوده با بیان اینکه از جزئیات این ماجرا اطلاع چندانی ندارد، گفت: نیروی انتظامی با توجه به همکاری‌های بین‌المللی خود اعلام کرد که یک زن در این خصوص بازداشت شده و در حال حاضر مترصد بازپس‌گیری آن و بازگشت وی به کشور هستیم.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده