ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتقاء جایگاه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر البرز

به گزارش ایرنا، سیدحمید طهایی عصر روز سه شنبه در آئین پایانی نخستین جشنواره منطقه ای عکس و فیلم کوتاه رهایی که در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد، در سخنانی کوتاه با ذکر خاطره ای تلخ از زبان یک رهایافته از معتاد، از حاصل کار هنرمندان تقدیر کرد و افزود: اگر حاصل کار شما چنین باشد، معنی واقعی رهائی را در جامعه پیاده کرده اید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز در این آئین با اشاره به شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: بایستی در این ورطه توجه ویژه به اقتصاد هنر داشته باشیم.
سید موسی حسینی کاشانی افزود: اقتصاد هنر یک اقتصاد درون زا و برون گرا است و هنرمندان با کمترین سرمایه و زمان بیشترین ارزش افزوده را دارند.
وی بیان داشت: اقتصاد هنر از اهمیت بالایی در جوامع پیشرفته برخوردار است که امید است این امر در جامعه ما نیز مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
دبیر برگزاری نخستین جشنواره فیلم و عکس رهائی گفت: هنرمندان اثری خلق می کنند که مرزهای کشور را می پیماید و صدای ما را به تمام جهانیان می رساند.
وی افزود: ایرانی در صنعت و فنون دیگری خود را نشان داده ولی هنر اسلامی و ایرانی همچنان بر قله رفیع جهان ایستاده و خیلی از کشورها تمایل دارند روزی به جایگاه ایران برسند.
حسینی کاشانی با اشاره به اینکه در چین شهرکی ساخته اند به نام 'کاشان'، اظهار داشت: چنین شهرکی را درست کرده اند ولی هیچوقت این شهرک نمی تواند هنر ایرانی را معرفی کند.
وی با بیان اینکه امید است توجه بیشتری به هنر و هنرمند صورت گیرد و به این قشر احترام گذاشته و نه با آنان برخورد شود، گفت: باید با حمایت روزافزون از هنر و هنرمند شاهد باشیم تا فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را بیش از پیش به جهانیان معرفی کنیم.
حسینی کاشانی با اشاره به آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه و عکس رهایی، خاطرنشان کرد: 500 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 100 اثر به مرحله نهایی راه یافتند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه آثار ارسالی به جشنواره از کیفیت بالایی برخوردار بودند، گفت: امید است حمایت و پشتیبانی از هنر و هنرمندان بیش از گذشته صورت گیرد تا شاهد درخشش استان البرز در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری باشیم.
در این آئین جمع کثیری از مسئولین استانی و هنرمندان حضور داشتند.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده