ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش ایسنا از انتخاب هیات رییسه موقت فراکسیون امید

اعضای فراکسیون امید در دومین جلسه خود رییس و هیات رییسه این فراکسیون را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عصر امروز در جلسه‌ای چند ساعته اکثریت فراکسیون امید با رای‌گیری اساسنامه‌ خود را تصویب کرده و رییس و هیات رییسه این فراکسیون را مشخص کردند.

در ابتدای این جلسه توسط هیات سنی که از هاشم زایی بزرگترین عضو فراکسیون امید و فاطمه سادات حسینی کم‌سن‌ترین عضو این فراکسیون به همراه محمدرضا تابش و زرآبادی تشکیل شده بود، اساسنامه فراکسیون امید قرائت شد. محمود صادقی، اساسنامه را جهت کسب رای قرائت کرد. این هیات سنی وظیفه تعیین اعضای هیات رییسه و رییس فراکسیون امید را برعهده داشتند.

در ادامه این نشست با رای‌گیری و کسب رای اکثریت حاضرین محمدرضا عارف به عنوان رییس موقت فراکسیون امید انتخاب شد. حاضرین با قیام و قنود رای مثبت خود را به عارف اعلام کردند.

در ادامه نیز افرادی از این فراکسیون خود را به عنوان کاندیدای هیات رییسه معرفی کردند. محمدعلی وکیلی، مصطفی کواکبیان، پارسایی، محمود صادقی، محمدرضا تابش، علی نوبخت، الیاس حضرتی، قاسم میرزایی، غلامرضا تاجگردون، فاطمه سعیدی، بی مقدار، امیری، علی مطهری، بنیادی، احمد مازنی، معصومه آقاپور، فریده اولاد قباد، پروانه سلحشوری، مسعود رضایی، تربتی نژاد، پروانه مافی، نگهبان، سلامی، محمد سیف، منصوری، رامین میرقلی پور 25 نفری بودند که خود را برای انتخاب اعضای هیات رییسه کاندیدا کردند که با رای اکثر حاضرین غلامرضا تاجگردون، محمدرضا تابش، احمد مازنی، الیاس حضرتی، محمود صادقی، مصطفی کواکبیان، محمدعلی وکیلی و علی نوبخت به عنوان اعضای هیات رییسه برگزیده شدند.

پس از استقرار رییس و هیات رییسه در جایگاه محمدرضا عارف رییس موقت فراکسیون امید اظهار کرد: حماسه دیگری در اسفندماه بعد از حماسه خرداد 92 خلق شد. ما با برنامه آمدیم و مردم هم به برنامه‌های ما رای دادند. مردم پاسخ مثبتی به گفتمان ما دادند. اصرار داشتیم در همه برنامه‌ها کوچکترین تخطی به کسی نکنیم.

وی با اشاره به نقش جوانان در خلق حماسه اسفندماه و دور دوم انتخابات مجلس دهم گفت: صمیمانه از جوانان، مردم و همه کاندیداهایی که اصول اخلاقی انتخاباتی را رعایت کردند تشکر می کنم. در گام دوم انتخابات هم که اردیبهشت ماه برگزار شد مردم صریحا به تغییر در قوه مقننه رای دادند.

رییس بنیاد امید ایرانیان خاطرنشان کرد: مردم خواستار مجلسی هستند که حامی دولت باشد. خودش را در برنامه‌های دولت شریک بداند. ما با این نگاه به تشکیل فراکسیون امید رسیدیم. بر این باوریم که با همه فراکسیون ها باید همراهی و همدلی کنیم.

وی همچنین گفت: چشم‌انداز ملی و برنامه ششم توسعه دو برنامه مهم برای مجلس دهم به حساب می‌آیند. در خوشبینانه‌ترین وضعیت برای مرحله اول برنامه ششم تنها 20 درصد از راه را رفته‌ایم. مبنای حرکت ما در فراکسیون‌هایمان باید براساس این دو سند باشد. این دو سند می‌تواند محل توافق ما باشد. می‌توانیم الگوی همدلی و همراهی در مجلس باشیم.

عارف همچنین افزود: ما بر این باوریم که همه فراکسیون‌ها باید در مدیریت مجلس دخیل باشند. در رقابت‌ها اصل رقابت را می‌پذیریم اما به دنبال این هستیم که همه رفتارها در چارچوب اخلاقی باشد.

رییس موقت فراکسیون امید توجه به اشتغال، معیشت را اولویت مجلس دهم خواند و گفت: ایجاد اشتغال، توجه به معیشت و کم کردن تورم و توجه به آسیب‌های اجتماعی و مقابله با فساد در یک فضای همدلی و صمیمیت ایجاد می‌شود. در برنامه ششم در این حوزه‌ها فعال‌تر خواهیم بود تا بتوانیم بخشی از عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم. ما در چارچوب منافع ملی برای رسیدن به تفاهم ملی و همبستگی و همدلی پیش خواهیم رفت.

پس از عارف سایر اعضای فراکسیون موقت امید نیز صحبت‌هایی کردند و منتخبان دغدغه‌های خود را با اعضای این فراکسیون در میان گذاشتند.

همچنین گفتنی است حضور علی مطهری در دومین جلسه فراکسیون امید توجه خبرنگاران حاضر را به خود جلب کرد.

یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم توجه و تاکید منتخبین به حضور زنان، اقلیت‌های مذهبی و اقلیت های قومی در ترکیب هیات رییسه اصلی فراکسیون امید در زمان رسمیت یافتنش بود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده