ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سه میلیون و 200هکتار اراضی ملی در اختیار تعاونی های روستایی است

به گزارش ایرنا، «نادر علیزاده» عصر سه شنبه در جلسه شورای ماده 17شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولیدی استان چهارمحال وبختیاری در شهرکرد افزود: بیش از یکهزار و 460تعاونی تولید روستایی با بیش از 400هزار بهره بردار از اراضی کشاورزی ملی زیرپوشش تعاونی روستایی بهره برداری می کنند.
به گفته وی، در حوزه تشکل های کشاورزی 30 شرکت سهامی زراعی و 62 اتحادیه شرکت های تعاونی تولید استانی، شهرستانی و ملی وجود دارد.
وی کوچک بودن اراضی بهره برداران و خرد شدن اراضی را از مشکلات بخش کشاورزی دانست و گفت: شرکت های تعاونی تولید با هدف یکپارچه سازی و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی فعال می شود.
علیزاده، واگذاری اراضی ملی به تعاونی های تولید را از سیاست های جدید در راستای قانون یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و ملی بیان کرد و گفت: ساماندهی کشاورزی خانوادگی از دیگر برنامه های وزارت جهادکشاورزی است.
وی افزود: توانمندسازی تعاونی ها و واگذاری اراضی ملی به شرکت های سهامی از راه های رسیدن به کشاورزی پایدار و همچنین مقابله با خرد شدن اراضی کشاورزی و ملی است.
مدیرکل دفتر نظام بهره برداری سازمان تعاون روستایی کشور گفت: با توسعه تعاونی های تولید، نظام بهره وری و توسعه صنعت خصوصی نیز گسترش پیدا می کند.
علیزاده اظهار داشت: استان چهارمحال وبختیاری به لحاظ خرد بودن اراضی از جمله استان هایی است که بیشترین میزان اراضی خرد را دارد و باید با برنامه ریزی در بخش های مختلف کشاورزی، زراعت، دامداری و شیلات به سمت یکپارچه سازی اراضی حرکت شود.
وی گفت: تعاونی تولید با هدف جمع آوری مالکیت های خرد و کمک به بهره برداران برای تولید تشکیل شده و با توجه به بهره وری پایین زمین های کشاورزی، مالکان خرد باید با یکپارچه سازی اراضی، در چرخه تولید نقش موثرتری ایفا کنند.
به گزارش ایرنا، شورای ماده 17شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولیدی با هدف رسیدگی به مشکلات شرکت های تعاونی تولید و سهامی زراعی تشکیل می شود.
7360/ 6014//*شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده