ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آموزش زبان تخصصی فرهنگ و هنر در موسسات فرهنگی و هنری

به گزارش ایرنا، مهدی محمدی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی کارشناسان موسسات فرهنگی کشور در مشهد افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزش و بررسی مشکلات پیرامون موسسات فرهنگی و هنری است که برای اولین بار در این گردهمایی نمایندگان ادارات ثبت اسناد نیز حضور دارند.
وی گفت: شناخت موسسات فعال و خلاق در کشور برای حضور در همایش ملی و نیز تقدیر از کارشناسان برتر استانی از برنامه های این کارگاه دو روزه در مشهد می باشد.
وی با اشاره به 5700 موسسه فرهنگی و هنری دارای مجوز در کشور اظهار کرد: از این تعداد چهار هزار موسسه فعال و مابقی غیر فعال هستند که موسسات غیر فعال ساماندهی خواهند شد.
محمدی گفت: مقررات مربوط به حوزه صدور مجوز موسسات فرهنگی مربوط به دهه 70بوده و نیازمند بازنگری اساسی است.
وی از پیگیری ارایه مجوز آموزش زبان های خارجی به موسسات فرهنگی و هنری خبر داد و افزود: ارایه این مجوز از سال 1389 از وزارت ارشاد اسلامی سلب و به وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم واگذار شد.
وی اظهار کرد: دو هزار موسسه آموزش زبان دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور وجود دارد.
محمدی با تاکید برآنکه موسسات فرهنگی و هنری که فقط فعالیت فرهنگی و هنری را در شهر انجام می دهند نیازمند تایید مکان توسط اداره اماکن نیستند افزود: همچنین تلاش می شود موسسات فرهنگی که فعالیت آموزشی ندارند بتوانند در ساختمانهای مسکونی فعالیت کنند.
مشاور وزیر فرهنگ از صدور پروانه فعالیت موسسات فرهنگی و هنری به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: با تلاش هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی کشور و ادارات کل با هدف کاهش زمان و تکریم ارباب رجوع در آینده نزدیک این مهم در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت و دیگر نیاز به حضور متقاضی به ادارات کل نخواهد بود.
کارگاه آموزشی موسسات فرهنگی و هنری به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
7498/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده