ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توجه به علم ریاضی به درآمدزایی و پیشرفت استان اردبیل کمک می کند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجید خدابخش ، شامگاه سه شنبه در همایش روز ملی ریاضیات ایران در اردبیل افزود : ریاضی در روزگار کنونی به عنوان یک رشته پایه کاربردهای فراوان در تمام علوم و دانش ها دارد.
وی با اشاره به اینکه ریاضی در پیشرفت و توسعه و به خصوص در زمینه های مهندسی و پزشکی نقش اصلی را داراست اظهار کرد : لازم است کودکان و جوانان علاقه مند و با استعداد این مرز و بوم نیز با اهمیت این موضوع بیش از پیش آشنا شوند و از اندیشه های آنها در آبادانی میهن و استان اردبیل بهره گرفته شود.
وی فضای مجازی و دنیای رایانه را در روزگار کنونی یکی از محورهای پیشرفت هر منطقه دانست و خاطرنشان کرد : رشته ریاضی در این زمینه ها می تواند تاثیراساسی داشته باشد.
استاندار اردبیل با بیان اینکه پارسال اهالی این استان مبلغ پنج هزار میلیارد ریال برای استفاده از فضاهای مجازی هزینه کرده اند، تشریح کرد : با تاسف در مقابل این هزینه به شکل نسبی سنگین حتی یک میلیارد تومان نیز درآمد نصیب این استان نشده است.
خدابخش ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید با توسعه امکانات و تجهیزات و ایجاد شاهراه های مخابراتی و ارتباطی فضای مناسب را برای بهره گیری از ابزارهای پیچیده ارتباطی و فضاهای مجازی در استان اردبیل فراهم نموده است به گونه ای که اگر چند سال قبل ؛ دانلود یک فیلم سینمایی 70 دقیقه زمان می برد اکنون در کمتر از هفت دقیقه این کار عملی می شود.
اوگفت: شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی اکنون یکی از محورهای پیشرفت و توسعه مناطق محسوب می شوند به گونه ای که بعضی افراد درآمدهای نجومی از رهگذر سرمایه گذاری و بهره گیری از اندیشه های ابتکاری خویش در اینگونه فضاها دارند.
وی از خانه ریاضیات استان اردبیل که از زمان تاسیس آن در اردبیل هنوز یک سال سپری نشده است خواست تا به واسطه ارتباط با دانشگاه صنعتی شریف زمینه بهره گیری مناسب از اندوخته های علم ریاضی افراد دانش آموخته در این موسسه را که تعدادشان از 180 نفر فراتر می رود فراهم نماید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس خانه ریاضیات ایران نیز در این مراسم گفت : علم ریاضی در قرن کنونی به خاطر پیشرفت علوم ارتباطات توانسته است جایگاه مهمی در این زمینه برای خود به دست آورد.
مجید شریفی ، افزود : دانش آموزان کشورمان برای موفقیت در همه رشته های علمی نیاز به فراگیری مهارت های کلیدی علم ریاضی دارند و این خانه سعی می کند تا زمینه این کار را برای فرزندان این مرز و بوم فراهم نماید.
وی همچنین برپایی چنین همایش هایی را فرصت های مناسب برای رسیدن به مبانی ارزشمند علمی و تحقیقاتی در علم پایه ریاضی دانست و خاطر نشان کرد : از تلاش های مدیر و دست اندرکاران خانه ریاضیات استان اردبیل که در زمان اندکی به پیشرفت های مطلوب رسیده است تقدیر می نمایم.
او همچنین از برگزاری دومین مرحله از تورنمنت شهرها که نوعی مسابقه تیمی ریاضی بین علاقه مندان به این رشته می باشد و اغلب با کشور روسیه انجام می شود در آینده نزدیک به میزبانی شهر اردبیل خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این همایش که به همت خانه ریاضیات استان اردبیل و به مناسبت بزرگداشت حکیم عمر خیام شاعر و ریاضیدان برجسته ایران در سالن دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اردبیل تشکیل شده بود تعدادی از صاحبنظران در ارتباط با علم ریاضی و مسایل آن سخنرانی نمودند.
از حاشیه های جالب این همابش بوسه استاندار اردبیل بر دستان معلم خود بود که در این جلسه حضور داشت.
6019/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده