ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صادرات از منطقه آزاد قشم باید ۳۰ درصد افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از منطقه آزاد قشم، مهدی بازارگان در همایش بررسی مشکلات و موانع تولید و صادرات در این منطقه که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و جمعی از صنعتگران این جزیره در سالن مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد، افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی مهمترین فرصت برای احیای توانمندی فعالان اقتصادی کشور از جمله در مناطق آزاد است.

وی با اشاره به تاکید معاون اول رئیس جمهوری به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه حل مشکلات اساسی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در کل کشور از جمله مناطق آزاد، گفت: نشست امروز ما با جامعه صنعتگران قشم نیز با هدف آشنایی با مشکلات پیش روی صنعت این منطقه و ارائه راهکارهای عملیاتی حذف مشکلات است.

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با ایجاد شرایط مورد نیاز صنعتگران انتظار داریم در نخستین سال اجرای سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید از فعالان اقتصادی در قشم، شاهد افزایش حداقل ۳۰ درصدی صادرات از این منطقه به خارج از کشور باشیم.

وی با اشاره به فعالیت مرکز بین المللی رشد در منطقه آزاد قشم گفت: از این فرصت باید برای همکاری شرکت های دانش بنیان و صنعتگران در راستای ارتقای فناوری در این جزیره استفاده کنیم.

بازارگان یادآور شد: ایجاد و ارتقای فناوری های صنعتی در همه مناطق آزاد کشور و افزایش حداقل ۳۰ درصدی محصولات صادراتی به خارج از کشور از مهمترین برنامه های اجرای اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد کشور است.

وی رفع مشکلات فعالان اقتصادی از جمله ایجاد تغییر در بخشنامه های ابلاغی گمرکات و آسان سازی فرآیند صادرات را برای افزایش محصولات صادرات محور بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با حمایت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طور حتم شاهد روند افزایشی صادرات از نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق آزاد به خارج از کشور خواهیم بود.

وی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان یک مدیر برنامه محور که نگاه ویژه ای به آینده این منطقه دارد نام برد و گفت: حضور ۱۰ تا ۱۵ ساله حمید رضا مومنی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم می تواند تحولات اساسی در حوزه های مختلف اقتصادی و توسعه پایدار این منطقه  را رقم بزند.

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در پاسخ به درخواست یکی از فعالان اقتصادی قشم برای کاهش قیمت زمین مورد نیاز صنایع، گفت: سازمان منطقه آزاد قشم باید پاسخگوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد باشد و مطمئن هستم که مدیرعامل این سازمان براساس قانون حداکثر انعطاف با صنعتگران را اجرا می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده