ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاخ سفید:مشاور اوباما در جلسه شنود کنگره در باره توافق هسته ای شرکت نخواهد کرد.

بن رودز معاون رایزن امنیت ملی اوباما هفته پیش درگفتگو با نشریه نیویورک تایمز آمریکایی گفته بود دولت اوباما برای متقاعد کردن اذهان عمومی جامعه آمریکا از بی تجربگی روزنامه نگاران نوپا و بی اطلاع برای بازتاب بخشیدن به ارزش های توافقنامه هسته ای با ایران استفاده کرده و فضای مناسبی را برای تحقق این توافقنامه بوجود آورده بوده است.
قانونگذاران آمریکایی بویژه تندرو های مخالف برجام با استفاده از این اظهارات رودز، او را به حضور در یک جلسه شنود در مقابل کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا فراخواندند که قرار بود روز سه شنبه دراین نشست حضور پیدا کند.
به گفته فاکس نیوز نیل اگلستون مشاور حقوقی کاخ سفید شب گذشته در نامه ای به جیسون چافستس رییس کمیته نظارت مجلس به اواطلاع داد که رودز دراین جلسه شنود شرکت نخواهد کرد.
بر همین اساس اگلسون دراین نامه گفته است که شرکت رودز دراین جلسه شنود تهدیدی علیه استقلال مقام ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود و درچنین صورتی رییس جمهور آمریکا قادر نخواهد بود از مشورت ها و راهنمایی های بی پرده مشاوران خودبهره ببرد وبه همین دلیل از رودز خواسته شده است که در این نشست شرکت نکند.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نیز در واکنش به جنجال های مربوط به این مسئله به خبرنگاران گفت که کمیته مذکور بهتر است بجای بن رودز از سناتور جوان آمریکایی تام کاتون که به دروغ پراکنی در مورد توافق هسته ای ایران و قدرت های جهان اقدام کرده دعوت کند تا به سوالات این کمتیه پاسخ بدهد.
اروپام-4-541**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X