ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استفاده از سوخت پاک در نیروگاه‌های مازندران افزایش یافت

نفت کوره مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری با اشاره به کاهش ۳۷ درصدی مصرف سوخت نفت کوره توسط نیروگاه‌های استان، گفت: استفاده از سوخت پاک در نیروگاه‌های مازندران افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حسین علی طالبی عصر امروز در جلسه بهینه سازی مصرف سوخت استان اظهار داشت: در سال 94 با افزایش استفاده از سوخت گاز طبیعی، مصرف سوخت نفت‌کوره نیروگاه درمقایسه با سال 93 حدود 30 درصد کاهش یافته است.

وی افزوئ: طبق آمار پایانی سال 94 بیش از یک میلیارد و 500 هزار لیتر سوخت نفت‌کوره در نیروگاه شهید سلیمی نکا مصرف و از ابتدای سال 95 تاکنون بیش از 160 میلیون لیتر سوخت نفت‌کوره در اختیار نیروگاه قرار گرفته است.

طالبی افزود: کاهش مصرف سوخت نفت‌کوره (مازوت) نیروگاه نشان دهنده افزایش استفاده از سوخت پاک بوده و این امر برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آبی و خاکی حائز اهمیت فراوان است.

وی به تامین سوخت نفت‌کوره مورد نیاز واحدهای مصرف کننده استان اشاره کرد و گفت: بیش از 113 میلیون و 500 هزار لیتر سوخت نفت‌کوره طی سال گذشته در بین واحدهای تولیدی و صنعتی استان توزیع شد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری ادامه داد: در سال 94 با تلاش تمام ادارات و سازمان‌های مربوطه و همکاری واحدهای مصرف کننده نفت‌کوره در روند جایگزینی سوخت گاز طبیعی، نسبت به سال 93 با کاهش 37 درصدی مصرف نفت‌کوره در این واحدها روبرو شدیم.

طالبی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم شرکت نفت ساری حمایت از صنایع و تولیدات داخلی است, گفت: از آغاز سال 95 تا به امروز بیش از پنج میلیون لیتر سوخت نفت‌کوره، تحویل واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی این سوخت شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X