ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرکت 150 نفر درنخستین استارت آپ ویکند لرستان

به گزارش خبرنگار ایرنا حمزه امیری روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود :این رویداد در حوزه علم و فناوری با همکاری بنیاد نخبگان ،دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان اجرا می شود .
وی اظهار کرد: این رویداد کار آفرینی کوتاه مدت در سراسر دنیا در مدت 54 ساعت در راستای طرح ایده ها ،تشکیل تیم و تولید محصول برگزار می شود.
وی بیان کرد : این رویداد علمی و فناوری در روزهای 29 ،30 ،31 در دانشگاه لرستان با حضور 150 ایده پرداز انجام می شود .
به گفته وی در راستای داوری این رویداد و همچنین آموزش تیم اجرایی و مربیان بومی استان داورانی از مراکز علمی معتبر تهران حضور خواهند داشت.
امیری گفت : با توجه به اینکه در هر استارت آپ 50 تا 100 شرکت کننده حضور دارد خوشبختانه این رویداد با استقبال خوبی مواجه شده است و 100 نفر برای شرکت در استارت آپ شهر الکترونیک اعلام آمادگی کرده است .
وی افزود : از سه طرح برگزیده این رویداد تقدیر می شود و به ترتیب جوایز 15،هشت و هفت میلیون ریال دریافت خواند کرد.

***13شرکت دانش بنیان ثبت شده در لرستان وجود دارد
رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: در حال حاضر 100 شرکت و سه مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در سطح این استان وجود دارد .
محمد شاه کرمی گفت: از مجموع 100 شرکت ثبت شده در پارک علم و فناوری 13 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند .
وی افزود : همچنین در حال حاضر 67 هسته فناور و 500 فناور در این پارک مستقر است .
به گفته وی پارک علم و فناوری در راستای خدمات عمومی ،اسکان و استقرار هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان ،خدمات مشاوره ای ،فنی و تخصصی،مالی و اعتباری از شرکت های ثبت شده فعالیت می کند.
وی گفت : عمده فعالیت های پارک علم و فناوری لرستان در حوزه کشاورزی و گیاهان داروی و داروهای گیاهی ،باستان شناسی و صنایع کانی های غیر فلزی است.

***اجرای طرح استارت آپ ویکند گامی در راستای رفع معضل بیکاری لرستان
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان نیز گفت : طرح استارت آپ ویکند در راستای بیان و معرفی ایده های جوانان استان و گامی در راستای رفع معضل بیکاری و ایده پردازی و کارآفرنی در استان است.
محمد فیضیان افزود :دانشگاه لرستان با تاکید بر دانش آفزایی و به روز رسانی سطح علمی دانشگاه یک شرکت دانش بنیان در این دانشگاه تاسیس کرده است و به زودی یک مرکز رشد دانشگاهی نیز در این دانشگاه فعال خواهد شد .
وی ادامه داد : کتابخانه دیجیتال و آزمایشگاه مرکزی مجهز به میکروسکوپ الکترونیکی در جهت ارتقا سطح علمی این دانشگاه راه اندازی شده است .
وی بیان کرد : در سال گذشته 600 کنفرانس علمی و بالغ بر 700 مقاله در این دانشگاه ارائه شده است .
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X