شرکت 150 نفر درنخستین استارت آپ ویکند لرستان

به گزارش خبرنگار ایرنا حمزه امیری روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود :این رویداد در حوزه علم و فناوری با همکاری بنیاد نخبگان ،دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان اجرا می شود .
وی اظهار کرد: این رویداد کار آفرینی کوتاه مدت در سراسر دنیا در مدت 54 ساعت در راستای طرح ایده ها ،تشکیل تیم و تولید محصول برگزار می شود.
وی بیان کرد : این رویداد علمی و فناوری در روزهای 29 ،30 ،31 در دانشگاه لرستان با حضور 150 ایده پرداز انجام می شود .
به گفته وی در راستای داوری این رویداد و همچنین آموزش تیم اجرایی و مربیان بومی استان داورانی از مراکز علمی معتبر تهران حضور خواهند داشت.
امیری گفت : با توجه به اینکه در هر استارت آپ 50 تا 100 شرکت کننده حضور دارد خوشبختانه این رویداد با استقبال خوبی مواجه شده است و 100 نفر برای شرکت در استارت آپ شهر الکترونیک اعلام آمادگی کرده است .
وی افزود : از سه طرح برگزیده این رویداد تقدیر می شود و به ترتیب جوایز 15،هشت و هفت میلیون ریال دریافت خواند کرد.

***13شرکت دانش بنیان ثبت شده در لرستان وجود دارد
رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: در حال حاضر 100 شرکت و سه مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در سطح این استان وجود دارد .
محمد شاه کرمی گفت: از مجموع 100 شرکت ثبت شده در پارک علم و فناوری 13 شرکت دانش بنیان فعالیت دارند .
وی افزود : همچنین در حال حاضر 67 هسته فناور و 500 فناور در این پارک مستقر است .
به گفته وی پارک علم و فناوری در راستای خدمات عمومی ،اسکان و استقرار هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان ،خدمات مشاوره ای ،فنی و تخصصی،مالی و اعتباری از شرکت های ثبت شده فعالیت می کند.
وی گفت : عمده فعالیت های پارک علم و فناوری لرستان در حوزه کشاورزی و گیاهان داروی و داروهای گیاهی ،باستان شناسی و صنایع کانی های غیر فلزی است.

***اجرای طرح استارت آپ ویکند گامی در راستای رفع معضل بیکاری لرستان
معاون پژوهشی دانشگاه لرستان نیز گفت : طرح استارت آپ ویکند در راستای بیان و معرفی ایده های جوانان استان و گامی در راستای رفع معضل بیکاری و ایده پردازی و کارآفرنی در استان است.
محمد فیضیان افزود :دانشگاه لرستان با تاکید بر دانش آفزایی و به روز رسانی سطح علمی دانشگاه یک شرکت دانش بنیان در این دانشگاه تاسیس کرده است و به زودی یک مرکز رشد دانشگاهی نیز در این دانشگاه فعال خواهد شد .
وی ادامه داد : کتابخانه دیجیتال و آزمایشگاه مرکزی مجهز به میکروسکوپ الکترونیکی در جهت ارتقا سطح علمی این دانشگاه راه اندازی شده است .
وی بیان کرد : در سال گذشته 600 کنفرانس علمی و بالغ بر 700 مقاله در این دانشگاه ارائه شده است .
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت 150 نفر درنخستین استارت آپ ویکند لرستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X