ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صدور محصولات لبنی ایران در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است

حسین صفایی عصر سه شنبه در جریان بازدید از باغ ها و پایانه صادراتی پسته شهرستان زرندیه افزود: برنامه خرید دو هزار تن شیر مازاد بر مصرف کارخانه های لبنی پیش بینی شده که با تبدیل به شیر خشک و خامه به کشورهای مختلف صادر شود.
وی در خصوص آمادگی واگذاری ایستگاه های جمع آوری شیر به بخش خصوصی افزود: سرمایه گذاران دارای گواهی صادرات می توانند در خرید حمایتی شیر مشارکت کنند.
وی ادامه داد: محصول استراتژیک پسته یکی از ارزآورترین محصولات کشاورزی است که مشتریان زیادی در کشورهای مختلف دنیا دارد و زرندیه به عنوان یکی از قطب های تولید پسته می تواند در رونق اقتصادی کشور سهیم باشد.
صفایی بیان کرد: پایانه صادراتی پسته زرندیه به جهت مجاورت با پایتخت کشور و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز ظرفیت بالقوه ای برای توسعه صادرات خارجی به ویژه در بخش کشاورزی است.
وی عنوان کرد: تاسیس پایانه صادراتی پسته در زرندیه از نیازهای اصلی در تحقق توسعه اقتصادی است و با توجه به صادرات این محصول اقتصادی به کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی باید محصولی مطابق با استانداردهای لازم در بخش تولید و بسته بندی روانه بازار شود.
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور اضافه کرد: سرمایه گذاران برای روانه کردن سرمایه خود در بخش کشاورزی ایران، تمایل دارندوه در دوران پساتحریم سرمایه گذاران خارجی نیز اعلام آمادگی دارند.
وی اظهارکرد: در سال صادراتی 93 بیش از 130 هزار تن پسته به ارزش بیش از یک میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر توان خرید دولت در گندم تضمینی کشاورزان افزود: امسال پیش بینی می شود تا میزان خرید گندم تضمینی از کشاورزان 30 درصد افزایش یابد.
صفایی اظهار کرد: امسال 800 مرکز خرید گندم تضمینی در کشور کار خرید گندم از کشاورزان را بر عهده دارند و بخش قابل توجهی از این محصول در سیلوها ذخیره سازی و به کارخانه های آرد و تعاونی ها تحویل می شود.
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید هامون سبز زرندیه نیزبا بیان اینکه هر هکتار باغ پسته یک دو دهم نفر شغل ایجاد می کند، گفت: پایانه صادراتی پسته زرندیه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
محمود بارانی افزود: برای تاسیس پایانه صادراتی پسته این شهرستان 40 میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن 110 میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین به موقع اعتبارات شهریورماه امسال آماده بهره برداری است.
وی ادامه داد: شهرستان زرندیه ظرفیت ارزشمندی برای توسعه صادرات خارجی دارد و با صادرات پسته می تواند رونق اقتصادی منطقه و کشور را افزایش دهد.
شهرستان زرندیه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی و صنعتی کشور بیش از 57 هزار نفر جمعیت دارد.
محصول پسته این شهرستان به دلیل مرغوبیت آوازه جهانی دارد.
7108/3075/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده