ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نظر آنجلیناجولی درباره ایران واکنش روحانی به لغو کنسرت ها کنایه های معاون سیما به سرافراز درخواست برای محاکمه فائزه هاشمی

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

درس وزیر دروغگو به کتب درسی اضافه می شود؟!

سید محمد بیاتیان در نشست علنی امروز در تذکر شفاهی، خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود افزود: به جهت همه قصورها و دروغ های وزارت ورزش و جوانان و مدیران آن به دلیل انجام ندادن وعده ها عرض شرمندگی دارم. نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان با وعده های دروغین و انجام نشدنی برای راه اندازی تنها یک استخر در این شهرستان، 400 میلیون تومان اختصاص نداد درحالی که از روز اول وعده احداث این استخر را داده بود. وی یادآور شد: لذا به ایشان توصیه می کنم از روی درس چوپان دروغگو صد مرتبه بنویسند و به آقای دکتر فانی توصیه می کنم در کتب درسی مدارس حتما درس وزیر دروغگو را بگنجاندند چون چوپان های ما دروغ نمی گویند. این خبر توسط خبرگزاری خانه ملت منتشر شد.


اسم نبردن از نام رئیس دولت اصلاحات مضحک است

سیدحسین دهدشتی در نشست علنی امروز، در بخشهایی از نطق میان دستور خوداظهار داشت: آیا تخریب و تهمت به رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت تضعیف نظام و ریختن آب به آسیاب دشمن نیست؟ کسی که مورد اعتماد و وثوق مردم است را زیربار شدید ترین حملات صداو سیما و تریبون های رسمی و غیررسمی ممنوع تصویر و ممنوع البیان کرده و اجازه دفاع از خود هم به او ندهیم، اخلاقی است؟ تقوای سیاسی چه شد؟ من که نماینده مردم هستم نمی دانم این حکم از کجا صادر شده و قانون هست یا خیر؟ دهدشتی گفت: روزی می گویند مصوبه شورای امنیت ملی است و روز دیگر از دستور دادستانی صحبت می کنند، مگر نه اینکه طبق اصل 37 قانون اساسی اصل بر برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی شود، مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح اثبات شود؟ قانون اساسی که نباید فقط زینت مجلس ما باشد.وی افزود: مضحک نیست که من اکنون بگویم سیدمحمد خاتمی، فردا خبرنگار جرات نکند اسم وی را بیاورد و بنویسد دهدشتی گفت، رئیس دولت اصلاحات! خنده دار نیست که صدا و سیمای ما تصویر نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نمایش می دهد اما از نشان دادن تصویر رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ابا داشته باشد؟ این گونه است که صدا و سیما به جای وحدت که وصیت همیشگی امام بود در اختلافات می دود! این خبر توسط خبرگزاری خانه ملت منتشر شد.


درخواست برای محاکمه فائزه هاشمی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرتضی حسینی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 28 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: به قوه قضائیه و دادستان کل کشور متذکر می‌شویم که قطعاً باید فائزه هاشمی مورد محاکمه قرار گیرد، زیرا وی یک فرد عادی از جامعه نبوده و دختر رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام است؛ حال شاید فائزه هاشمی با اینگونه اقدامات به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است. این خبر توسط خبرگزاری ایسنا منتشر شد.


حزب آقای نوبخت به اصلاح‌طلبان پشت‌پا زد

دبیرکل حزب میهن اسلامی ایران با بیان اینکه «الهه راستگوهای زمان» بسیاری را به مجلس فرستاده‌ایم، گفت: ای‌کاش تن به یک فراکسیون فراگیر می‌دادیم و هیچ‌وقت شاهد رقابت عارف عزیز با لاریجانی نمی‌شدیم. کسانی در لیست اصلاحات قرار گرفتند که هیچ ریشه‌ای در اصلاح‌طلبی ندارند و اصلاً نمی‌توانند اصلاح‌طلبی را هضم کنند. دولتی که با اصلاح‌طلبان توافق کرده حق ندارد در هتل استقلال تهران جلسه بگذارد و بگوید که اینها حامیان دولت بودند که رأی آوردند. حزب اعتدال و توسعه‌ای که دبیرکلی آن را سخنگوی دولت روحانی بر عهده دارد، امروز به چه حقی به ما پشت‌پا می‌زند؟ این خبر توسط خبرگزاری فارس منتشر شد.


شهرزاد موضوع جلسه مجمع روحانيون!

محمد علی ابطحی با انتشار عکس فوق در کانال تلگرامش نوشت: مي خواستم وارد جلسه مجمع روحانيون بشوم امشب، به نظرم رسيد ييهويي رويم رابرگردانم و عكس سلفي با مجمعي ها بگيرم. اقاي خاتمي هم داشت ورقه اي را مي خواند، در جلسه امشب مجمع علاوه بر كلي اخبار سياسي و فرهنگي از سريال شهرزاد تحليلي دادم. خيلي ها در جلسه مشتري دائمش بودند. اقاي موسوي لاري هم گزارشي از تلاش جريان اميد براي سامان دادن به فراكسيون اميد به مديريت اقاي عارف داد . به نظر مي رسد رياست عارف بر مجلس آينده در مراحل نهايي است.. بنا به اطلاعاتي كه دارم، اكثريت جدي نمايندگان با حمايت رهبراصلاحات و بزرگان كشور اجماع جدي پنهان در مورد رياست عارف بر مجلس آينده پيدا كرده اند.


نظر آنجلیناجولی درباره ایران

آنجلینا جولی از سیاست‌های دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرد. او که به‌عنوان نمایندۀ کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در لندن سخن می‌گفت به سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت "آمریکا برای تمام مردم جهان ساخته شده که برای آزادی گرد هم جمع شده‌اند، بنابراین شنیدن این حرف‌ها از زبان کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور آمریکا شود سخت است". آنجلینا جولی همچنین به بحران پناهندگان سوری اشاره و از کم‌کاری سازمان ملل و جامعۀ جهانی انتقاد کرد. او در سخنانش به این نکته اشاره کرد که "در حال حاضر پاکستان، ترکیه، ایران و اتیوپی بیشترین پناهندگان را پذیرفته‌اند و تمام کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی باید به این کار مبادرت ورزند". این خبر توسط خبرگزاری باشگاه خبرنگاران منتشر شد.


تخلف چند عکس مینو خالقی بیشتر است یا خرید 30 هزار رای؟!

حجت‌الاسلام رضا باقری‌ بناب نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس، در نامه‌ای خطاب به دبیر شورای نگهبان، با انتقاد از ردصلاحیت مینو خالقی نسبت به خرید و فروش ۳۰ هزار رای در جریان برگزاری انتخابات مجلس دهم در شهرستان بناب اعتراض کرد.

در متن این نامه آمده‌است:

چند روزی بود که منتظر نتیجه بررسی‌های منتخب اصفهان، خانم خالقی بودم که هفته گذشته هیات حل‌اختلاف قوا نظریه خود را اعلام کرد ولی در این چندماه گذشته که ماجرای سریالی خانم خالقی در جامعه و شبکه‌های اجتماعی مثل سم مسموم همه جامعه را آلوده کرده‌بود، نخبگان جامعه به‌خصوص دانشگاهیان در اقصی‌نقاط کشور به‌ویژه در شهرستان بناب، سوال‌ها و شبهه‌های مختلفی را مطرح می‌کردند که آیا پخش چندعکس واقعی یا غیرواقعی در شبکه‌های مجازی برای ردصلاحیت یک شخص مهم است یا در روز روشن و به‌صورت سازمان‌دهی شده، خرید ۳۰ هزار رای تخلفش بیشتر است؟! (که همه اسناد و مدارک تخلف‌ها به شورای نگهبان ارائه شده‌است.)

چگونه شورای محترم نگهبان باتوجه به نظارت استصوابی که دارد و به قول حضرت‌عالی تا آخر نمایندگی وجود دارد، می‌تواند فقط به‌خاطر چند عکس معلوم‌الحال نسبت به ردصلاحیت شخصی اقدام کند ولی متاسفانه در شهرستان دیگری که تخلف‌ها به مراتب بیشتر و آن هم در مرئی و منظر هم مردم و در روز روشن انجام می‌شود، هیچ‌گونه عکس‌العملی نشان داده نمی‌شود؟!


مثلث لاریجانی، عارف و مطهری برای صدر مجلس

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه نمایندگانی در ارتباط با انتخاب ریاست مجلس ، وظیفه سنگینی بر عهده دارند،‌ گفت: نمایندگان قرار است کسی را انتخاب کنند که مجلس دهم را مدیریت کند.ابوالقاسم رئوفیان اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت مجلس شاخصه هایی دارد ، نمایندگان مجلس باید در انتخاب رئیس و نواب رئیس ، بررسی های لازم را انجام دهند تا کسانی که دارای شاخصه های لازم هستند در این جایگاه قرار بگیرند.وی افزود:‌ در صورتی که نماینده مجلس بودم رای ام برای ریاست مجلس به لاریجانی و برای نواب رئیس به عارف و مطهری بود،‌ چون این مثلث را ترکیبی مناسبی در صدر هیات رئیسه مجلس می دانم. البته دیگر اعضای هیات رئیسه نیز باید افرادی کارآمد و آشنا باشند.ایسنا این مطلب را منتشر کرده است.


پیشنهادات فراکسیون امید به کواکبیان

مصطفي كواكبيان، منتخب مردم تهران در مجلس دهم در مورد حضورش به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس آینده گفت: در جلسه فراكسيون اميد به من پيشنهاداتی براي نایب ريیسي و همچنين رياست بر ،٦كميسيون امنيت ملي،اموزش تحقيقات،شوراها،فرهنگي و أصل نود، را داده‌اند.وي اظهار داشت: من تابع نظر جمع هستم و هر تصميمي در مورد بنده بگيرند را تبعيت مي كنم.كواكبيان در مورد رياست عارف نيز گفت: آقای عارف تحت هيچ شرايطي براي رياست، انصراف نمي دهد زيرا معتقديم مردم اين تغييرات را مي خواهند. عصرایران این مطلب را منتشر کرده است.


اعلام نام مظنون به دخالت در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی

مهدی محمدی در کانال تلگرام خود نوشت:فهيمه ارواني نام تروريستي است كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد شده و به ايران عودت داده نخواهد شد.او از كادرهاي ارشد منافقين است و در ماجراي انفجار حزب جمهوري اسلامي دخيل بوده است.مسعود كشميري هم گرچه بازداشت نشده، مكان زندگي او در آلمان روشن است و اگر دولت هاي اروپايي همكاري كنند بازداشت او هيچ دشوار نيست.


نظر روحانی درباره لغو کنسرت ها

نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد لغو مجوز کنسرت‌ها در شهرهای مختلف، به سخنرانی‌های رئیس جمهور و تأکید او بر نارضایتی از چنین رفتارهایی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در برخی سخنرانی‌های خود به صراحت مراتب نارضایتی خود را از لغو مجوزهای قانونی کنسرت‌ها بیان کرده‌اند.سخنگوی دولت افزود: انتظار داریم در خصوص کنسرت‌هایی که با مجوز انجام می‌شود، شاهد لغو آنها نباشیم چرا که آثار اجتماعی و فرهنگی سویی دارند.وی با اشاره به اینکه گاهی لغو مجوز کنسرت‌ها در مورد هنرمندانی مثل استاد ناظری که شخصیت هنری برجسته کشور هستند، اتفاق می‌افتد، گفت: اصالت و متانت برنامه‌های استاد ناظری برای همه روشن است و قطعاً مواضع رئیس جمهور در این موارد قابل تسری به همه کنسرت‌هایی است که مجوز دارند.


«الهه راستگوهای» بسیاری را به مجلس دهم فرستاده‌ایم

اسماعیل ابراهیمی دبیرکل حزب میهن اسلامی ایران اظهار داشت: واقعیت را نمی‌توانیم قربانی توهمات شخصی و جناحی کنیم، متأسفانه کسانی در لیست اصلاحات قرار گرفتند که هیچ ریشه‌ای در اصلاح‌طلبی ندارند و اصلاً نمی‌توانند اصلاح‌طلبی را هضم کنند.وی تأکید کرد: آقای عارف به هیچ‌عنوان حق نداشتند افرادی را در لیست امید قرار دهند کنند که به اصلاح‌طلبی اعتقاد ندارند.دبیر کل حزب میهن اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: آقای علی نوبخت 2 روز مانده به انتخابات وارد لیست امید می‌شود و رأی می‌آورد، بنابراین دولتی که با اصلاح‌طلبان توافق کرده حق ندارد در هتل استقلال تهران جلسه بگذارد، منتخبین را دعوت کند و بگوید که اینها حامیان دولت بودند که رأی آوردند.وی درباره جزئیات بیشتر این نشست گفت: در این جلسه 100 نفر از منتخبین مجلس دهم به دعوت حزب اعتدال و توسعه حضور داشته‌اند و همچنین آقای مرتضی بانک در این مراسم سخنرانی داشت.ابراهیمی با بیان اینکه «الهه راستگوهای زمان» بسیاری را به مجلس فرستاده‌ایم، گفت: ای‌کاش تن به یک فراکسیون فراگیر می‌دادیم و به ‌جای اینکه راستگوهای زمان را وارد لیست امید کنیم تا به ما پشت‌پا بزنند، به همان فراکسیون بسنده می‌کردیم و هیچ‌وقت شاهد رقابت عارف عزیز با لاریجانی نمی‌شدیم.فارس این مطلب را منتشر کرده است.


خریدار ساختمان سوهانک کمیته امداد کیست؟

محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: یکی از دانشگاه‌های شهر تهران که دارای ساختمان‌های متعدد و پراکنده در سطح شهر است برای تجمیع ساختمان‌های خود در حال مذاکره با کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و تهاتر این ساختمان‌ها با ساختمان کمیته امداد در منطقه سوهانک است.وی افزود: البته مذاکرات هنوز در مراحل اولیه است و هیچ‌گونه قیمت‌گذاری برای ساختمان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) نیز صورت نگرفته است.معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان گفت: براساس برآوردهای اولیه ارزش مجموعه مورد بحث بسیار کمتر از ارقام مطرح‌ شده در برخی از رسانه‌های جمعی است.امید در پایان تصریح کرد: وزارت علوم تصمیمی برای خرید مجموعه کمیته امداد امام‌خمینی(ره) ندارد و اصولاً امکان خرید چنین ساختمانی برای وزارت علوم وجود ندارد.تسنیم این مطلب را منتشر کرده است.


حمله دایی به مدیران پرسپولیس بابت توهین به خودش و پروین

علی دایی علاوه بر مصاحبه ای که درباره مراسم باشگاه پرسپولیس انجام داد، یک متن تند هم در اینستاگرم منتشر کرد. علی دایی اسطوره فوتبال ایران به اتفاقات رخ داده در مراسم باشگاه پرسپولیس که صدای او و علی پروین را تقلید کرده بودند واکنش نشان داد. متن منتشر شده در اینستاگرام دایی را می خوانید: به نام برگزاری جشن سپاس تلاش دارند عقده هایشان را خالی کنند. نامدیرانی که با سهم خواهی پس از دربی و خروج از پیله خود و برش هر روزه کیک تولد، به یکباره تیم را از انگیزه خالی کردند و فرصت قهرمانی را از پرسپولیس و هوادارانش گرفتند حالا تلاش دارند خود را برجسته و بزرگ نشان دهند و در این راه دلقک بازی هایشان تمامی ندارد. ره گم کرده هایی که از بیراهه روابط سر از خوان شهرت و فوتبال درآورده اند کاش می دانستند این به ظاهر ارثیه شیرین به هیچ فرهادی وفاداری نکرده است. بزرگی امثال علی پروین را با ملیجک بازی هایتان نمی توانند سلب کنید و مافوق قسم خورده شان که همه تلاشش در راستای حذف خاک خورده ها و جایگزینی ناکارآمدهاست این را باید تا حالا فهمیده باشد. در جای جای دولت اگر هدف تدبیر و امید باشد در عرصه ورزش تبخیر امید است. ممنون از حمایت صادقانه استاد بزرگوار علی آقای پروین که بر من سمت معلمی دارد. خبرآنلاین این خبر را منتشر کرده است.


مبهم صحبت کردن «هنرِ حداد» است

محسن رهامی رییس كمیته ائتلاف و رایزنی اصلاح طلبان، به صحبت‌های حدادعادل واکنش نشان داد. حدادعادل در آخرین جلسه فراکسیون اصولگرایان در مجلس گفته بود: ما مثل بعضی‌ها حاضر نشدیم به خاطر رای هر کاری کنیم ، همچنین فراکسیون اصولگرایان مثل برخی‌ها نان را به نرخ روز نخورد" رهامی در این مورد می گوید: معلوم نیست صحبت آقای حداد عادل مخاطبشان آقای لاریجانی و آقای جلالی باشد، باید ببینیم منظور از بعضی ها چه کسانی هستند. به نظر من، یک سیاستمدار نباید انقدر در فضای ابهام و مه آلود صحبت کند یا اگر نسبت به جریان خاصی نظری دارد باید خیلی سریع بگوید. اینطور با ابهام صحبت کردن فقط هنر آقای حدادعادل است و از دست او برمیآید. سایت انتخاب این خبر را منتشر کرده است.


هشدار وزارت بهداشت درباره تریاک‌های آلوده

مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درباره مسمومیت با سرب به دنبال مصرف تریاک‌های آلوده و مراجعه برخی از بیماران با علایم ناشی از این موضوع به مراکز درمانی، توضیح داد. دکتر احمد حاجبی در واکنش به خبر مسومیت با سرب به دنبال مصرف خوراکی تریاک‌های آلوده، گفت: مدتی است برخی بیماران با شکایت‌هایی از کاهش اشتها، تهوع، استفراغ، یبوست و دردهای کولیکی در ناحیه شکم، که بطور عمده در ناحیه دورِ ناف رخ می‌دهد، به مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مراجعه می‌کنند و بعضا دچار سردرد، خواب آلودگی، بیقراری، گیجی و حتی کاهش سطح هوشیاری، تشنج و اغما بوده‌اند. وی با بیان اینکه در بررسی این بیماران مشخص شد که این افراد بطور عمده مصرف کننده تریاک به صورت خوراکی بوده‌اند، افزود: ارزیابی‌های آزمایشگاهی در این زمینه نشان دهنده بروز کم خونی و افزایش سطح سرب خون در این بیماران بوده است که با توجه به شرح حال بیماران، تشخیص مسمومیت با سرب برای این افراد مطرح شد و فرآیند درمان آنها از طریق مراکز درمانی صورت پذیرفت. حاجبی ادامه داد: در راستای مدیریت این موضوع وزارت بهداشت طی مکاتبه با معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دستورالعمل برخورد با بیمار مبتلا به مسمومیت با سرب را برای ایجاد آمادگی فنی در پزشکان و سایر کارکنان مراکز درمانی ارسال کرد. همچنین طی مکاتبه‌ای با ستاد مبازره با مواد مخدر جهت کنترل این پدیده، با توجه به وضعیت موجود، همکاری بیش از پیش نهادهای انتظامی و امنیتی را خواستار شدیم. روابط عمومی معاونت درمان وزارت بهداشت این خبر را منتشر کرده است.


کنایه های پورمحمدی به سرافراز

اصغر پورمحمدی معاون سیما، امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید صداوسیما، حسابی از خجالت رئیس قبلی خود در آمد و او را کنایه باران کرد. او آنچنان سخن گفت سرافراز وقتی روی سن آمد، گفت: نمی دانم آقای پورمحمدی ما را تعریف کرد یا تخریب!

پور محمدی در بخشی از حرف‌هایش گفت: من سخنران خوبی نیستم. دکتر سرافراز یک پدیده بود و هست، دکتر علی عسکری نیز یک پدیده بود و هست و مهندس ضرغامی هم یک پدیده بود و هست. به این خاطر می گویم.

آقای کارهای بسیاری انجام دادند و یکی از دلایلی که باعث شد ناکام بمانند این بود که چندین کار را با هم می خواستند انجام بدهند. وی تصریح کرد: ما فرستندگان پیام با هم از نگاه فرهنگی و ارزش ها با هم متفاوت هستیم و با مخاطبان بسیاری هم روبرو هستیم. اول باید با خانواده و بعد نمازگذاران مسجد و خیابان ایران، اهالی رفسنجان، همه باید راضی باشند. ما چهارشنبه پیش مشکلات خود را خدمت آقای لاریجانی گفتیم که خبر نداشتند. یکی از نقاط ضعف سرافراز همین بود که مشکلات را نمی گوید و بیان نمی کند. مثلا آقای لاریجانی که از دوستان آقای سرافراز هستند نیز از این مشکلات خبر نداشتند. پورمحمدی ضمن ابراز خشنودی از حضور آشنا در این مراسم و آوردن وی از ردیف سوم صندلی ها به ردیف اول به شوخی گفت: همین موضوع روی میزان بوده ما تاثیر دارد. در حالی که سردار شیرازی هم اینجا حضور دارد ولی اصلا معلوم نیست کجاست. هماهنگی در کشور ما کار بسیار سختی است و سرافراز نتوانست با دولت و مجلس هماهنگ باشد ولی گام های مهمی را برداشت و امیدوارم دکتر علی عسکری در این مسیر سخت و طولانی موفق باشد.


واکنش محسن رضایی به دیدار فائزه هاشمی با بهائیان

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: استعمار پیر انگلیس، سه فرقه و مذهب جعلی را در میان مسلمانان ساخته است: بهائیت را در میان شیعیان، وهابیت را در میان اهل سنت و صهیونیزم را در سرزمین فلسطین و منطقه خاورمیانه تا با این اقدام تفرقه و شکاف را بین مسلمانان و ناامنی را در منطقه بوجود آورند.امروز هم این حمایت ها بیش از گذشته و علنی است. آمریکا نیز، نزدیکترین ارتباط را در منطقه با اسراییل و عربستان که مرکز وهابیت است، دارد و بی محابا از بهائیت هم دفاع می کند.حمایت از این مذاهب جعلی جنبه انسانی و حقوق بشری ندارد و اگر کسانی در ایران با این مذاهب جعلی ارتباط برقرار کنند جنبه سیاسی دارد و معنای علامت دادن به استعمار پیر و آمریکا می دهد.اخیرا فائزه هاشمی با «فریبا کمال‌آبادی»، عضو ارشد بهاییت ایران دیدار کرده است که این دیدار، واکنش‌های شدیدی را درپی داشت.


واکنش رئیس سازمان حج و زیارت به بیانیه عربستان

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت به انتشار بیانیه اخیر وزارت حج و عمره عربستان اشاره کرد و گفت: سه موضوعی که سعودی ها در این بیانیه به آن اشاره کردند، موضوعاتی نبوده که در مذاکرات اخیر به آنها پرداخته شده باشد. وی افزود: ما با طرف سعودی بیش از 20 ساعت مذاکره داشتیم و ملاحظات ما در سه صفحه و 11 بند به آنها ارائه شد. امیدوار بودیم که طرف سعودی در بیانیه اش به شرایط و ملاحظات ما که توقعاتی منطقی و عقلانی بود، پاسخ می داد. رئیس سازمان حج بیان کرد: سعودی ها در این بیانیه به موضوع صدور ویزای الکترونیکی برای حجاج اشاره داشتند همچنین عنوان کردند که ما در خصوص انتقال حجاج پیشنهادی داده ایم که مغایر با قوانین بین المللی صنعت هوانوردی است که خواسته ها ما در خصوص پروازها همان چیزی است که در سال های گذشته انجام می گرفته و بهره مندی زائران از خدمات پروازی کشور حق مسلم آنان است. وی افزود: البته در این بیانیه به درستی آمده که ما این تفاهم نامه را امضا نکردیم، ما اعتقاد داریم همانطور که عربستان اعلام می کند که حج از روابط سیاسی جداست لذا شرایط مذاکره و تفاهم نامه ای که بخواهد به امضا برسد باید همانند سال های گذشته باشد و به دلیل اینکه شروط ما در تفاهم نامه لحاظ نشد از امضای آن امتناع کردیم. این خبر را باشگاه خبرنگاران را منتشر کرده است.


نظر لاریجانی درباره عملکرد برجامی صدا و سیما

علی لاریجانی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان صدا و سیما با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر پیشرفت اقتصادی در کشور و اولویت اقتصاد مقاومتی در اجرا و عمل تصریح کرد: ‌ با آن برخوردی که در رادیو و تلویزیون در خصوص موضوع برجام صورت گرفت موافق نبودیم.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده