ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون نخست وزیر لیبی:رفع تحریم های تسلیحاتی اساس تشکیل ارتشی مقتدر در برابر تروریسم است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، موسی الکوینی معاون نخست وزیر لیبی به این خبرگزاری گفته است: نهادهای دولتی در سایه فروپاشی نهادهای نظامی متلاشی می شود، به همین دلیل است که اولین نگرانی ما یکپارچه سازی این نهادها و تشکیل دوباره آنها بوده و بدون مجهز شدن به تسلیحات و برداشته شدن تحریم تسلیحات به لیبی نمی تواند این امر محقق شود.
الکوینی در ادامه افزود: حمایت از برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی لیبی به عنوان پایه و اساس ایجاد یک ارتش قوی و مقتدر است که ما به دنبال آن هستیم، ارتشی که قادر باشد تا با گروهک تررویستی داعش و دیگر گروه های تروریستی بجنگد.
معاون نخست وزیر لیبی با اشاره به این که ارتش لیبی به انواع سلاح های سبک، سنگین تجهیز می شود، گفت: اما اولویت ما، دستیابی به هواپیماهای نظامی است و ما می خواهیم ارتش لیبی به هواپیماهای جنگی و بالگردها و نیز خلبان های با تجربه تجهیز شود.
نمایندگان پنج عضو دایم شورای امنیت و 15 کشور دیگر که در نشست وین درباره اوضاع لیبی رایزنی می کنند، با تنظیم بیانیه ای برای تجهیز نظامی طرابلس به منظور مبارزه با گروه های تندرو اعلام آمادگی کردند.
دولت وفاق ملی، اعلام کرده که آمادگی دارد درخواست لغو تحریم های تسلیحاتی لیبی را به کمیسیون تحریم های لیبی در سازمان ملل متحد ببرد تا بتواند سلاح های لازم را برای مبارزه با داعش در سراسر این کشور تهیه کند.
سازمان ملل متحد از سال 2011 وهمزمان با سرنگونی معمر قذافی، صادرات تسلیحات به لیبی را تحریم کرده است.
نشست وین یک هفته پس از آن صورت گرفت که گروهک تروریستی داعش توانست منطقه استراتژیک ابوقرین در غرب لیبی را اشغال کند.
ابوقرین نام شهری است در 130 کیلومتری غرب شهر سرت و نیز در200 کیلومتری جنوب شهر مصراته مرکز نیروهای وفادار به دولت وفاق ملی قرار دارد.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده