ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فتاح: شفاف سازی فعالیت ها ارتباط مستقیم با جذب مشارکت های مردمی دارد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کمیته امداد، سیدپرویز فتاح به مناسبت روزارتباطات و روابط عمومی درجمع روسای روابط عمومی این نهاد درسراسر کشور با بیان مسئولیت خطیر حوزه روابط عمومی، مهمترین‌ وظیفه‌ روابط عمومی‌ را شناخت‌ و جلب‌ رضایت‌ افکارعمومی عنوان کرد.
وی افزود: مدیران روابط عمومی می توانند با سیاست گذاری‌، برنامه ‌ریزی‌ و کاربرد شیوه ‌ها و برنامه‌های‌ مناسب‌ اهداف هرسازمان را به اطلاع مردم و جامعه برسانند.
وی روابط عمومی ها را پل ارتباطی بین مردم و مدیران دانست و گفت: هر قدر ارتباط روابط عمومی ها با مردم مستمر و مفید باشد به همان اندازه این نهاد در رسیدن به اهداف خود موفق ترخواهد بود.
وی با بیان اینکه روابط عمومی ها باید با نواندیشی، ابتکار وخلاقیت خود را با تحولات و پاسخگویی مرتب به افکار عمومی منطبق وهماهنگ سازند گفت: جلب اعتماد و جذب مشارکت‌های مردمی بزرگ‌ترین سرمایه برای این نهاد حمایتی محسوب می‌شود که برای نگهداشت این سرمایه باید از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
به گفته وی فعالیت های روابط عمومی کیفی است و قابل اندازه گیری نیست.
رییس کمیته امداد یادآورشد: وظیفه روابط عمومی های کمیته امداد در همه استان ها از مدیران نیزسنگین تر است، چرا که این افراد با عملکرد خوب و اثرگذار خود می تواند بسیاری از فاصله ها و بی اعتمادی های جامعه نسبت به این نهاد را کم کنند.
فتاح با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد مردمی و انقلابی است که باید رفتارساده و به دور ازتشریفات داشته باشد، گفت: روش تعامل با مردم باید به سمتی هدایت شود که اعتماد آفرین و در جهت رفع ابهام و شفاف سازی جامعه باشد.


** نمایش خلاقانه در پیام های تصویری کمیته امداد
وی با اشاره به پخش تیزرهای تبلیغاتی جدید کمیته امداد که طی یکسال گذشته در تلویزیون پخش می‌شود، گفت: این تیزرها با ارائه پیام‌های اخلاقی و اجتماعی برای کمک به همنوعان و نیازمندان به عنوان یک گفتمان می توان از آنها استفاده بهینه کرد.
رییس کمیته امداد با تاکید بر تغییر وجهه عمومی کمیته امداد در افکار عمومی خاطرنشان کرد: روابط عمومی متناسب با اقتضای مذهب، فرهنگ و قومیت هراستان باید مدل جداگانه درجهت افزایش اعتماد عمومی ارائه کنند. رفتار انقلابی با تاسی از راه امام راحل و شهدا، ساده، بدون تشریفات و مردم داربودن را باید سرلوحه کاری خود قرار دهیم.
فتاح با اشاره به اینکه کمیته امداد سال گذشته سال پرفراز و نشیبی را طی کرده است گفت: با همکاری و همراهی دولت ، مجلس و کارگزاران نظام توانستیم به تعهدات خود عمل کنیم. مسئولیت خدمتگزاری به محرومان و نیازمندان را در ابتدای سال 94 در حالی برعهده گرفتیم که بودجه و اعتبارات این نهاد تخصیص یافته بود ولی با همت و پیگیری های لازم به بیشتر از تعهداتی که داشتیم عمل کردیم.
به گفته وی،‌ در این مدت کوتاه درآمدهای مردمی، صدقات، اکرام ایتام و محسنین رشد خوبی داشته اند که این امر حاکی از جلب اعتماد عمومی نسبت به این نهاد است. طی یک سال گذشته همراهی و تغییر نگاه مردم، هنرمندان و کارگزان نظام روحیه مضاعف به امدادگران برای خدمت رسانی بهتر به نیازمندان و محرومان ایجاد کرده است.
فتاح با اشاره به طرحهای جدید این نهاد همچون محسنین، شوق زیارت و پیام های کوتاه تلویزیونی که در مدت یک سال گذشته اجرایی و جایگاه قابل قبولی در بین مردم بدست آورده است افزود: این نهاد طرح های زیادی برای خدمت رسانی بهتر و مطلوب به نیازمندان و محرومان در دستور کار دارد ولی طی این مدت کوتاه فقط زمینه و بستر لازم برای رسیدن به اهداف بلند مدت را پایه ریزی کرده است.
رییس کمیته امداد با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان گفت: بیشترین اثر فعالیت ها و طرح های این نهاد درماه مبارک رمضان امسال نمایان خواهد شد. طرح هایی همچون جشن رمضان ، نیکوکاری و عاطفه ها امسال با ابعاد و نگاه جدید و در سطح ملی برگزار خواهند شد. اجرای برنامه های متنوع و کارشناسی شده در ایام سال تحول ، ارتقا و اعتلای بزرگی در ارائه خدمات و فعالیت های این نهاد به همراه خواهد داشت که امیدواریم با همکاری مردم به نتیجه مطلوب دست یابیم.
اجتمام/3377/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده