ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نبود مدیریت واحد، مشکل پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در گناباد است

به گزارش ایرنا، علی ستوسر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نبود یک مدیریت واحد و منسجم موجب شده است دستگاههای اجرایی و ارگانهای مختلف آمارهای متفاوت و در برخی موارد متناقض از آسیبهای اجتماعی در گناباد ارائه کنند.
وی اظهار کرد: توجه نداشتن و استفاده ناکافی از ظرفیتها و توان ارگانها و دستگاههای اجرایی تخصصی برای پیشگیری و کاهش آسیبهای اجتماعی توسط مسئولان و متقاضیان ذیربط موجب ارائه آمارهای غیر کارشناسی در این زمینه می شود که این امر پیشگیری از این آسیب ها را با مشکل مواجه کرده است.
وی تشکیل دبیرخانه واحد و استفاده از توان و مشارکت مردمی و تشکلهای غیر دولتی را برای مقابله با آسیبهای اجتماعی در گناباد ضروری دانست.
رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: امروزه آسیبهای اجتماعی به یکی از دغدغه های مهم مسئولان تبدیل شده و برای کاهش این معضلات باید به یک وحدت نظر و راهکار اثربخش و کارشناسی شده دست یابیم.
وی اعتیاد، طلاق و خودکشی را از جمله آسیهاب اجتماعی در گناباد ذکر کرد.
وی ادامه داد: از مجموع 207 مورد مراجعه به اورژانس اجتماعی گناباد در سال گذشته، 22 درصد را اعتیاد و مسائل و مشکلات خانوادگی تحت تاثیر آن و بقیه را دیگر مسائل اجتماعی نظیر طلاق و اقدام به خودکشی تشکیل می دهد.
رئیس بهزیستی گناباد افزود: 26 درصد پرونده های تشکیل شده در اورژانس اجتماعی بهزیستی این شهرستان در این مدت به سازش طرفین ختم شده است.
وی اظهار کرد: در سال 1393 به ازای هر 7،6 ازدواج یک طلاق در گناباد اتفاق افتاده بود که این میزان در سال گذشته به یک طلاق در ازای 6،93 ازدواج رسیده که روند افزایشی طلاق را نشان می دهد.
ستوسر گفت: تعداد طلاقها در گناباد طی سال 1393 حدود 125 مورد بود که این میزان در سال گذشته به 180 مورد افزایش یافت.
وی افزود: تک فرزندی، افزایش سطح توقع فرزندان و کم رنگ شدن نقش والدین در تربیت آنان مهمترین عوامل تشدید کننده آسیبهای اجتماعی در گناباد محسوب می شود.
وی از تشکیل تشکل مردمی و خیریه با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در گناباد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از طریق این تشکل از توان دست اندرکاران ذیربط شامل استادان و نخبگان دانشگاهی، صاحبنظران، پزشکان، روان شناسان و سایر اقشار تاثیر گذار برای کاهش این معضلات بهره گرفته می شود.
وی اظهار کرد: هفت مرکز و کلینیک تخصصی ترک اعتیاد در این شهرستان فعالیت دارد که یک یا دو مرکز دیگر نیز باید به این تعداد افزوده شود.
هم اکنون پنج هزار و 500 مددجو زیرپوشش خدمات بهزیستی گناباد قرار دارند و 10 مرکز خیریه برای جلب مشارکتهای مردمی تحت نظارت این اداره فعالیت می کنند.
شهرستان 85 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب استان خراسان رضوی قرار دارد.
2095/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده