ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هزینه برای ورزش یک سرمایه‌گذاری بزرگ است مسوولین باید برای توسعه سلامت در ورزش هزینه کنند

به گزارش روزسه شنبه ایرنا ازسپاه نیوز، سردارسرتیپ پاسدارعبدالله عراقی در نشست روسای هیات های ورزشی نیرو با اشاره به اهمیت بسزای ورزش درعرصه‌های مختلف، افزود: امروزکارشناسان ازطریق رسانه و مطبوعات از فواید و آثار ارزشمند ورزش و تربیت‌بدنی بسیارسخن می‌گویند و بسیاری درجایگاه یک شنونده از تأثیرات ورزش آگاهی دارند اما درعمل، میدان تربیت‌بدنی کم‌رونق است.
وی با بیان اینکه این عدم توسعه درحالی‌است که در بحث ورزش امکانات خوبی به میدان آمده خاصه در مجموعه سپاه که در راستای فرهنگسازی ورزش نیز گام برمی‌دارد، افزود: سپاه بایستی در بحث فرهنگ سازی ورزش پیشرو باشد.
سردارعراقی گفت: باید در میدان ورزش از دیگر نهادها و سازمان‌ها سبقت بگیریم و به فرهنگ سازی این اصل مهم در جامعه که موجبات بقا و نشاط انسان را فراهم می‌آورد، کمک کنیم. البته تنها ورزش کردن کفایت نمی‌کند و استمرار و تداوم آن سرمنشأ فرهنگ برای خانواده‌ها و جامعه خواهد بود.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه ورزش برای نظامیان شاخصه‌های شادابی، نشاط، پویایی و تحرک را به ارمغان می‌آورد، تأکید کرد: نظامیان برای تقویت اصول نظامی‌گری که مشتمل بر نشاط، پویایی و تحرک می‌باشد باید به صورت مستمر، ورزش کنند. در کنار اهمیت به ورزش منظم و مستمر برای نهادینه‌شدن فرهنگ ورزش در جامعه باید در سطح گسترده وارد عمل شویم؛ زیرا در صورت اهتمام به تربیت‌بدنی، هزینه‌های درمان کاهش و نشاط و شادابی در اجرای مأموریت‌ها افزایش می‌یابد.
سردارعراقی افزود: آثار ورزش را در جبهه‌ها دیدیم؛ رزمندگانی که ازجسم آماده‌تری برخوردار بودند در بخش‌های مختلف نبرد موفقیت‌های خوبی را رقم زدند وامروز مسوولین هم بایستی برای موفقیت بیشتر در مقوله سلامت، کاهش هزینه‌های درمان، پویایی و تحرک برای ورزش هزینه کنند که حقیقتاً یک سرمایه‌گذاری بزرگ است.
وی با اشاره به برخی غفلت‌ها در ورزش، خاطرنشان کرد: همگان می‌دانند اهتمام به ورزش، سلامت انسان‌ها را تضمین می‌کند. جامعه امروز ما نیاز به ماندگاری نشاط، صلابت، پشتکار در انجام کارها و مأموریت‌ها دارد که البته با افراط و تفریط در ورزش‌کردن هم راهی به جایی نمی‌برد.
سردارعراقی درپایان با بیان اینکه ما می‌توانیم درنیروهای مسلح قهرمانانی را درمیادین مسابقات داشته باشیم، گفت: در برخی از رشته‌های ورزشی توانسته‌ایم به توفیقی برسیم که آن را باید حفظ کنیم اما به نظرمن باید برای تقویت و توسعه ورزش‌های اثرگذار در نظامی‌گری همچون پنج‌گانه نظامی و جهت‌یابی کار ویژه‌ای انجام دهیم؛ البته ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای هم به توسعه اخلاق و مرام پهلوانی کمک می‌کند. ان‌شاالله در سال جاری با بازنگری و قانونمند کردن تشویقات قهرمانان، انگیزه ورزشکاران را برای کسب جایگاه‌های برتر خواهیم داد.
اجتمام/7029/1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده