ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانواده های زندانیان از قشر آسیب پذیر جامعه هستند

به گزارش خبرنگارحقوقی- قضائی ایرنا، محسن نصیری روز سه شنبه درمجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز با تشریح عملکرد این انجمن درسال 94 و عدم اختصاص بودجه دولتی افزود: انجمن حمایت از زندانیان مرکز در فعالیت اقتصادی خود موفق شد مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده را در سال 85 راه اندازی و از آن محل برای کمک به خانواده های نیازمند زندانیان کسب درآمد کند.
نصیری افزود: در سال 94 این مرکز (مرکز اسقاط) هفت میلیارد و 425 میلیون و 540 هزار ریال درآمد زایی داشته است.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکزگفت: این انجمن هرساله درماه مبارک رمضان با برگزاری مراسم گلریزان اقدام به جمع آوری کمک های نقدی خیرین برای آزادی زندانیان غیرعمد که به دلیل دیون مالی جرائم غیرعمد مانند دیه غیرعمد، مهریه و نفقه در زندان های کشور بسر می بردند را فراهم می کنند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته برای تامین هزینه معیشت، آموزش، اشتغال، تحصیل و غیره بالغ بر 950 میلیون ریال جمع آوری شد، افزود: بخش دیگری از درآمدهای انجمن مربوط به اکران فیلم است که در سال 94 مبلغ 10 میلیارد و 300 میلیون ریال جمع آوری و هفت نفر از زندانیان محکوم به قصاص رهایی یافتند.
نصیری در رابطه با توانمندسازی اقتصادی خانواده های زندانیان گفت: دراین راستا در دو بخش حرفه آموزی و اشتغال تفاهمنامه ای بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و انجمن با تخصیص دو میلیارد و 500 میلیون ریال منعقد شد.
وی اظهارکرد: دراین طرح با هدف ارتقای مهارت های شغلی خانواده های زندانیان به منظور تسهیل زمینه های اشتغال پایدار و حفظ و تحکیم بنیاد خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به خانواده های یاد شده از طریق ایجاد فرصت های شغلی مناسب از اسفند سال 93 در 6 استان در حال اجراست.
نصیری در مورد دستاوردهای این طرح گفت: در این طرح به 775 نفر از خانواده زندانیان توسط سازمان فنی و حرفه ای آموزش داده شد و آموزش دیدگان به منظور ایجاد فرصت شغلی پایدار برای 165 نفر از آنان از طریق اعطای تسهیلات مورد نیاز شغل ایجاد شد.
وی دررابطه با اخذ رضایت شاکیان جهت آزادی زندانیان بیان داشت: کمک به آزادی، تلاش در جهت حفظ مبانی خانواده است.
نصیری ادامه داد: برای این منظور در مرحله اول انجمن با رایزنی های مجدانه و برقراری ارتباط با افراد خیر نسبت به جذب خیرین اقدام کرده و پس از دریافت کمک در مرحله بعد با تلاش مددکاران زندان و دعوت مکرر شاکیان در ایجاد صلح و سازش سعی در جلب رضایت از شکات کرد.
وی افزود: انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال 94 با هدف حمایت از کانون خانواده توانسته است به همت خیرین تعداد 187 نفر از زندانیان جرائم دارای شاکی خصوصی را با مبلغ 39 میلیارد و 896 میلیون ریال با اخذ رضایت از شاکی از زندان آزاد کند که 53 نفر از آنها با مبلغ 22 میلیارد و 880 میلیون ریال توسط خیر ناشناس در دو مرحله صورت گرفت.
نصیری گفت: با تلاش خستگی ناپذیرهمکارانم در انجمن حمایت زندانیان مرکز در جهت جذب خیرین در زمینه مساعدت به خانواده های آسیب پذیر به منظور پیشگیری از انحراف آنها در جامعه در سال 94 مبلغ یک میلیارد و 195 میلیون و 920 هزار ریال برای 83 خانواده زندانی که با مشکلات متعددی مواجه بودند مساعدت شد.
اجتمام**1193**3061**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده