ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قم در طرح رسیدگی به ایتام در رتبه نخست قرار دارد

به گزارش ایرنا، عبدالله جلالی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در قم اظهار داشت: کمک ها و صدقات در هر استان فقط برای محرومان همان استان هزینه می شود و در قم به خوبی می توانیم تبلور باورهای دینی را در رسیدگی به ایتام و فقرا مشاهده کنیم.
وی با بیان اینکه میزان کمک قمی ها به محرومان جامعه در پنج سال گذشته بیش از 300 درصد رشد داشته و در سال 94 بیش از 270 میلیارد ریال بوده است، خاطرنشان کرد: قم تنها استانی است که فقرا و محرومان می توانند با آورده 250 میلیون ریالی صاحب خانه شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم درادامه از وجود 18 هزار حامی برای ایتام در استان خبر داد و گفت: طرح محسنین برای کمک به کودکان محروم غیریتیم راه اندازی شده و در این طرح خیرین می توانند با پرداخت ماهانه 300 هزار ریال ، بیش از 4 هزار و 500 کودک و نوجوان زیر 18 سال را برای ادامه تحصیل و شکوفایی استعدادهایشان کمک کنند.
وی یکی از ناهنجاری های اجتماعی را فقرپنداری افرادی که وضعیت مالی مناسبی دارند، عنوان کرد و افزود: متاسفانه افرادی در جامعه با تصور اینکه فقیر بوده و وضع مالی خوبی ندارند، هرجا منافعی در میان باشد، خود را به فقر و نداری می زنند و این آسیب بزرگی برای جامعه است.
جلالی در پایان با بیان اینکه فقر یکی از عوامل مهم تهدیدکننده سلامت اجتماعی است، تصریح کرد: روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان می توانند به عنوان پل ارتباطی با مردم، امور خیر را در جامعه گسترش داده و با عوامل متعدد تولید فقر مقابله کنند.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده