ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارشناس فرانسوی: خط فکری داعش خطری بزرگ برای ثبات خاورمیانه محسوب می شود

گوتیه گوبین گفت: در حالی که کردها، سوریه و همچنین دولت عراق با تهدید شیطان صفتان داعش روبه رو هستند، اما کشورهای عربی فقط تماشاگر این وضع هستند و در مواردی نیز به آنها کمک و آنها را تجهیز نظامی می کنند.
وی افزود: بدون تردید برای مبارزه و در هم شکستن داعش، یک کشور و یک دولت نمی تواند همه مسئولیت ها را بپذیرد و این موضوع مبارزه ای وسیع با حضور شمار زیادی از کشورها را می طلبد. این غده سرطانی باید هر چه زودتر با حضور همه کشورها از زمین پاک شود.
این کارشناس سیاسی در ادامه خاطر نشان کرد: کشورهای عربی باید اختلافات را کنار بگذارند و بدانند که داعش تهدیدی برای منافع، جوامع و آینده آنها و منطقه خلیج فارس است. اگر به این گروه اجازه رشد داده شود آنگاه خطری گسترده در دورنمای سیاسی کشورهای عربی بوجود خواهد آمد.خطر این گروه باید به تدریج کاهش یابد و از بین برود.
وی افزود: این گروه پیام های ایدئولوژیکی برای مخاطبین خود در زمینه معیارهای سلفی -جهادی ارسال می کند و آنها را فریب می دهد و به همین علت است که باید هر چه زودتر جلوی تبلیغات این گروه گرفته شود. این تبلیغات و پیام ها در جذب هزاران جنگجوی خارجی در ابتدا به سوریه و سپس به عراق موفق بوده است.
وی با بیان این که خط فکری این گروه بسیار ساده است و آنها حتی کودکان را هدف افکار خود و شستشوی مغزی قرار می دهند، تصریح کرد: سرکردگان این گروه بر این باورند که مسلمانان در همه جای دنیا مورد تبعیض، آزار و اذیب قرار گرفته اند و باید حق خود را به زور اسلحه و نبرد مسلحانه بگیرند.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده