ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاسیس خانه سازمان شهروندان جهانی در کاشان

به گزارش ایرنا پروفسور «یانگ هون کوواک» روز سه شنبه در نشست با مدیران شهرداری کاشان اظهار کرد: با تاسیس این خانه مردم سراسر جهان در مورد شهر تاریخی و فرهنگی و شهروندان کاشان بیشتر خواهند دانست و جوانان کاشان فرصت سفر به دیگر نقاط جهان و مشاهده فرصت ها را خواهند داشت.
وی افزود: معماری خانه های کاشان زیبایی غیرقابل توصیف و متناسب دارد و سازگار با اقلیم منطقه ساخته شده است.
کوواک ابراز امیدواری کرد: رشد و گسترش کاشان به گونه ای باشد که نوع زندگی سنتی در خانه های سنتی ادامه یابد.
وی از مردم کاشان خواست: آپارتمان های بلند را در کاشان نسازند که باعث خرابی خط آسمان می شود و در غیراین صورت انسانها شبیه کبوتران در قفس می شوند.
کوواک افزود: بیش از 40 سال گذشته آپارتمان سازی در کره بیشتر شده و تمام بافت تاریخی این کشور را از بین بردند که برای بازسازی خیلی دیر است.
وی به طرح ریزی شهرک اکباتان در تهران توسط خودش در 40 سال پیش اشاره و تصریح کرد: مزیت اکباتان این بود که در بین یک محیط طبیعی ساخته شده و وسائل نقلیه خارج از این منطقه بودند.
کوواک به بازدید از باغ شگفت انگیز فین اشاره کرد و افزود: اگر آب چشمه سلیمانه که در باغ فین جریان دارد به طول چهار کیلومتر در خیابان امیرکبیر ادامه یابد و این خیابان وسیع تر شود، این طراحی آسیبی به مردم جامعه وارد نمی کند و در صورت تحقق این امر طولانی ترین پیاده رو آبی جهان را در این خیابان خواهید داشت.
وی از تمدن سیلک نیز به عنوان یک تمدن کهن یاد کرد و گفت: شاید آنچه در سیلک به عنوان زیگورات وجود دارد قدیمی ترین در جهان بوده و از این شهر صادر شده است.
کوواک تصریح کرد: گورستان هایی از این تمدن چند هزار ساله در زیر بزرگراه و یاغ ها قرار گرفته و من از مردم و مسئولان کاشان می خواهم در محدوده سیلک هیچ گونه ساختمان سازی انجام ندهند که در غیراین صورت همه چیز از بین خواهد رفت.
وی تاکید کرد: کاشان قرار است به یک شهر متمدن تبدیل شود.
وی همچنین به بازدید خود از بیش از سه هزار شهر و پنج هزار شهر مدرن در دنیا اشاره کرد و گفت: از میان این شهرها کاشان شهری است که به اندازه دیگر شهرها بافتش را از دست نداده و از بلای مدرنیته شدن جان سالم به در برده است.
کوواک گفت: اکنون در دنیای اطلاعات و ارتباطات بسیار قوی، انسان وارد دوران جدیدی شده که بسیاری از روشنفکران این گونه مدرنیزه شدن را مخرب می دانند و مشکلاتی همچون آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی مسائلی است که انسان نمی تواند با آنها کنار بیاید.
رئیس سازمان شهروندان جهانی افزود: از 40 سال پیش تاکنون کره توانسته به رشدی 400 برابری دست یابد اما ماحصل این رشد این است که اکنون کره بیشترین آمار خودکشی در جهان را دارد.
وی تاکید کرد: بسیاری از مردم ژاپن نیز به دلیل زندگی تنها در آپارتمان در تنهایی و بی خبری می میرند.
کوواک خاطرنشان کرد: در طول 70 سال جوامع مختلف جامعه گرایی را در مدرنیزه بودن امتحان کردند، اما با شکست مواجه شدند و الان به این نتیجه رسیدند که به ایمان، عقل و خرد شرقی نیاز دارند.
وی تاکید کرد: کاشان می تواند به عنوان یک راهبر در ایران و آسیا وارد این عرصه شود که با خرد جمعی این امر ممکن است.
رئیس مجمع شهرداران جاده ابریشم گفت: قبلا توانسته ام در تمام شهرهای باستانی جاده ابریشم را احیا کنم که در این شهرها کاروانسراهایی بسیار زیبا وجود دارد.
کوواک افزود: به رغم اینکه شنیده بودم در کاشان کاروانسرایی وجود ندارد، اما با بازدید از بازار تاریخی کاشان در مسیر این بازار طولانی 15 کاروانسرای روبروی هم دیدم که از مسئولان این شهر می خواهم این کاروانسراها را با واگذاری به مردم کاشان مرمت و بازسازی کرده و به هتل های پست مدرن تبدیل کنند.
وی با اشاره به عضویت کاشان در مجمع بعدی شهرداران جاده ابریشم تاکید کرد: در هیج جای دنیا این گونه ترکیبی از بازار و این تعداد کاروانسرا قابل مشاهده نیست.
سازمان شهروندان جهانی یک جامعه مدنی است که در سال 1987 به وجود آمد، زمانی که تهدیدات جدی به سفرهای هوایی بین المللی وجود داشت و بعضی کشورها بازیهای المپیک 1988 در سئول را تحریم کرده بودند و ورزشکاران بعد از سالها تمرین شانس خود را برای حضور در این عرصه از رقابت ها از دست می دادند در مواجهه با این بحران دکتر یانگ هون کوواک که تجربه جنگ سرد را داشت، این سازمان را تاسیس کرد که به تحریم های سیاسی خاتمه دهد و ورزشکاران را به شرکت در بازی های صلح آمیز المپیک در سئول مطمئن سازد.
این حرکت صلح آمیز که به وسیله شهروندان معمولی آغاز شد سرانجام موافقت رهبران جهانی را جلب کرد، این تلاش شهروندی به طور معجزه آسایی دیواری که جنگ سرد از سال 1945 مردم را از هم جدا کرده بود درهم شکست.
کاشان یکهزار و 700 اثر شناسایی شده تاریخی دارد که از این تعداد 317 اثر در فهرست ملی به ثبت رسیده است.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده