وقوع زلزله شهر تهران محتمل است

معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران گفت: وقوع سیل و زلزله در پایتخت متحمل است و با توجه به شرایط جغرافیایی و توپوگرافی، انتشار این اخبار مسئله ای جدید نیست. خبرگزاری میزان: فاطمه صالح  با ابراز خرسندی از مورد توجه قرار گرفتن این مسئله از سوی مسئولان، رسانه ها و مردم اظهار کرد: با توجه به اینکه گسل های متعددی در شهر تهران وجود دارد، این احتمال می رود که زلزله ای شهر تهران را مورد آسیب قرار دهد.
 
وی ادامه داد:در حوزه ساخت و ساز و شهرسازی و همچنین کاربری اراضی و مقاوم سازی و شناخت دادن به مردم باید بیشتر کار شود چرا که یک سر این چرخه در میان عامه و سر دیگر در میان مدیران و تصمیم سازان قرار دارد.
 
صالح افزود: برای پیاده سازی این سیاست ها، حضور مردم بسیار مهم است و مردم باید بدانند به عنوان یک شهروند باید از چه کسی مطالبه گر باشند و در هنگام خرید یا ساخت مسکن به کجا مراجعه کنند.
 
وی شناسایی گسل های شهر تهران را بدلیل ایجاد سازه های متعدد مشکل و سخت توصیف کرد و گفت: ممکن است بسیاری گسل های پنهان شناسایی شده نباشند و این کار نیازمند عزم جمعی با سازمان زمین شناسی، مرکز تحقیقات مسکن و حمایت های شورای شهر و متخصصان است.
 
همچنین حمزه شکیب، رئیس دانشکده عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس در خصوص پیش بینی وقوق زلزله در پایتخت گفت: کشورمان روی کمربند زلزله واقع شده و احتمال اینکه این اتفاق رخ دهد وجود دارد.
 
وی با اشاره به دوران بازگشت گسل های فعال در کشورمان افزود: تاریخ نشان می دهد ظرف سی، چهل سال گذشته رکورد های بسیاری از زلزله در کشورمان ثبت شده و احتمال وقوع زلزله در بیش از 90 درصد نقاط کشورمان وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وقوع زلزله شهر تهران محتمل است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X