ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب: ذرات و جهان هستی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: ارتباط فیزیک در زندگی روزمره اغلب تحت الشعاع مباحثی مانند سلاح هسته ای یا آخرین نظریه های چگونگی آغاز جهان هستی قرار گرفته است. دوره ی فیزیک در دنیای ما مجموعه کتابی است که هدفش کند و کاو کردن در گستره ی کامل کاربردهاست، که توضیح می دهد فیزیک بر فناوری و جامعه چگونه تاثیر می گذارد، و به انسان کمک می کند ماهیت و رفتار جهان هستی و همه ی بخش های مختلف آن را که با هم بر هم کنش دارند درک کند.

به گزارش آکاایران: ذرات و جهان هستی

نام اصلی : Particles and the Universe
نویسنده: کایل کرکلند
مترجم: اختر رجبی
ناشر : مازیار
سال انتشار : ۱۳۹۰
تعداد صفحه : ۱۹۲
قیمت :۵۰۰۰ تومان

,particles and the universe,انتشارات مازیار,ذرات و جهان هستی,[categoriy]

معرفی کتاب: ذرات و جهان هستی

معرفی کتاب: ذرات و جهان هستی -آکاparticles and the universe,انتشارات مازیار,ذرات و جهان هستی,فیزیک,فیزیک ذرات,فیزیک هسته ای,کایل کرکلند,کتاب,کتاب ذرات و جهان هستی,کتاب فیزیک ذرات بنیادی,کتاب کیهان شناسی,کتاب گداخت هسته ای,معرفی کتاب,مکانیک کوانتومی

آکاایران: معرفی کتاب: ذرات و جهان هستی


فیزیک نیوتن بیش از ۲۰۰ سال بر فیزیک غلبه داشت. از دید نیوتن، نیروها در حرکت تغییر ایجاد می کنند، که به دقت قابل تغییر و محاسبه است و مفاهیمی مانند فضا- زمان مطلقریا، و یکسان برای همه، بودند. فیزیکدانان به پذیرش این دیدگاه ادامه دادند تا آنکه در قرن بیستم، پیدایش استثنایی آغاز شد. به کمک ابزارهای توسعه یافته و نظریه های خلاقانه تر، مردم بررسی اجسام و رویدادهایی را آغاز کردند که در زندگی روزمره با آنها مواجه نشده بودند، یعنی ذرات بسیار ریز درون یک اتم، اجسام بسیار بزرگ مانند کل جهان، و اجسام کوچک یا بزرگی که با سرعت های فوق العاده زیاد حرکت می کنند، در بسیاری مواد از قوانین نیوتن پیروی نمی کردند. به قوانین جدید و گاه مفاهیم کاملا جدید نیاز بود.
کتاب ذرات و جهان هستی پدیده هایی را توصیف می کند که در مورد آنها فیزیک نیوتن شکست خورد و فیزیک مدرن را که مبنای دسته ی جدیدی از قوانینم را شکل داد، شرح می دهد. چیزی که تغییر نکرد روش علمی بود، مشاهدات به نظریه ها می انجامیدند که باید از لحاظ دقت آزمایش می شدند. هر فصل ذرات و جهان هستی در مشاهدات، نظریه و آزمایش های موضوع خاصی کند و کاو می کند:

فصل اول : فیزیک هسته ای- پرتوزایی

فصل دوم: مکانیک کوانتومی

فصل سوم: فیزیک ذرات بنیادی

فصل چهارم: نسبیت

فصل پنجم: کیهان شناسی

این کتاب می خواهد همه موضوع های مهم فیزیکی را که بر فناوری و زندگی روزمره ما تاثیر گذاشته است، بررسی کند. تاکید بر اهمیت نقش مشاهده، ارائه نظریه و انجام آزمایشهای علمی برای تایید یا رد یک نظریه از جمله اهداف این کتاب است و بدین ترتیب در خلال کتاب، چگونگی تکامل تدریجی علم فیزیک نیز بیان می شود. پاد ماده، کیهان شناسی، گداخت هسته ای، فیزیک هسته ای ، فیزیک ذرات بنیادی، مکانیک کوانتومی، پرتوزایی و نسبیت از جمله موضوعات این کتاب است.

VN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X