ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دریافت عوارض آلایندگی از خودروها

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به این که به دولت اجازه دادیم برای مصرف بنزین از سطح مشخصی بیشتر عوارض آلایندگی بگیرد گفت: تعیین عدد پایه مصرف سوخت خودروها در انتظار تصمیم دولت است.

به گزارش تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی در پاسخ به سوالی در خصوص اهداف مجلس به منظور دو نرخی شدن قیمت بنزین به تخصیص عوارض برای آلایندگی اشاره کرد و گفت: «این یک مبنا در کمیسون تلفیق بود که بر این اساس، نرخ بنزین را در سال ۹۵، همچون سال ۹۴ خواهیم داشت ولی اگر کسی مصرفِ مازاد داشت این مازاد مصرف در کارت سوخت شخص محاسبه می شود و در پایان دوره هزینه های عوارض و آلایندگی مازاد خود را پرداخت می کند.»

وی ادامه داد: «بر این اساس دولت را مکلف کرده ایم که یک عدد پایه را در نظر بگیرد و بر این اساس محاسبات را انجام دهد. در خصوص قیمت نیز اشاره کرده ایم که مبنای محاسبه، FOB خلیج فارس است و هزینه های حمل نیز به آن اضافه می شود.»

پورابراهیمی اظهار کرد: «این قیمت در شهرهای مختلف یکسان است و قرار شد دولت یک رقم متوسط را محاسبه و بر آن اساس میانگین بگیرد و اقدام نماید.»

وی افزود: «به دولت اجازه دادیم برای بخش های مختلف از جمله حمل و نقل عمومی، خودروهای شخصی و... که در زمان اجرای طرح کارت سوخت، تقسیم بندی هایی خاص داشتند، عددی پایه در نظر بگیرد که اگر کسی از آن عدد بیشتر مصرف کرد، مشمول نرخ عوارض می شود که نحوه محاسبه آن نیز در متن مصوب شده آورده ایم.»

پورابراهیمی گفت: «دولت باید این عدد پایه را محاسبه کند و بعنوان مثال اگر اعلام شود خودروهای شخصی ۲۰۰ لیتر در ماه مصرف می کنند، نرخ دوم-عوارض- محاسبه نمی شود؛ بنابراین تعیین این عدد پایه در اختیار دولت است.»

وی خاطرنشان کرد: «باید منتظر بمانیم که دولت در خصوص عدد پایه تصمیم بگیرد تا بر اساس مصارف و کارت سوخت، عدد دوم محاسبه شود... و اگر دولت قصد دریافت این عوارض را داشته باشد، چه اشکالی دارد کسانیکه بیش از حد مجاز مصرفِ سوخت دارند، هزینه آلایندگی زیست محیطی خود را پرداخت کنند.»

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X