ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توسعه همکاری کشتیرانی ایران و ایتالیا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حضور در پنل ویژه "گردهمایی ایران و ایتالیا" به تشریح رویکرد های این شرکت در آینده و پس از تحریم ها پرداخت.
به گزارش انتخاب، دکتر محمد سعیدی در ابتدا با توصیف موقعیت و شرایط IRISL در ایران و خاورمیانه افزود:خطوط کشتیرانی ایران به عنوان بزرگترین ناوگان حمل و نقل دریایی در منطقه خاورمیانه آماده خدمات دهی در امور حمل و نقل کالا و ترابری به بازرگانان است.
وی ادامه داد : حمل و نقل و ترابری امری مهم و حیاتی برای تجار و بازرگانان است و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نه تنها خدمات خود را به صحیح ترین شکل ممکن انجام می دهد بلکه آماده است خدمات بیمه، بانک و حمل و نقل را در اختیار بازرگانان قرار دهد.
مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ابراز امیدواری به گشایش مبادلات بانکی بین دو کشور ایران و ایتالیا تصریح کرد: بانکها به منظور تسریع در امور اقتصادی به خصوص کشتیرانی باید خدمات خود را تسهیل کنند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از افراد دخیل در هر دو کشور خواست روند همکاری بین بانکی را سرعت ببخشند تا همکاری با ایتالیا به نحو احسن صورت گیرد.دکتر سعیدی در ادامه با بیان اینکه بعد از توافق جامع هسته ای بین ایران و 5+1 و رفع تحریم ها شرایط ویژه ای برای توسعه همکاری ها فراهم شده است گفت :کشورهای جهان و به خصوص ایتالیا باید از شرایط بوجود آمده استفاده های لازم را ببرند و همکاری های مشترک و روابط را با این پیش فرض توسعه دهند.
وی با تشریح فعالیت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوگان دریایی ایران درحمل محمولات کانتینری، فله، مسافر، تانکر، فراساحل و آموزش دریانورد فعال است و انتظار داریم در شرایط پساتحریم در زمینه تامین مالی پروژه ها و برنامه های توسعه ای و همچنین بیمه و تکنولوژی با دیگر کشورها همکاریمان را افزایش دهیم.
وی ادامه داد :کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین خط دریایی در حال حاضر دارای انواع مختلف کشتیها همچون کانتینربر، جنرال کارگو، فله بر و مسافری است و از این رو ظرفیت بالایی در امر حمل و نقل دریایی دارد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در شمال و دریای خزر نیز خدمات خوبی از سوی ناوگان این شرکت ارائه می شود و شرکت کشتیرانی دریای خزر با ناوگانی بزرگ در آن منطقه در حال فعالیت است.
دکتر سعیدی با بیان اینکه برای شرکت های ایتالیایی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش حمل مسافر از طریق دریا وجود دارد، تصریح کرد: حمل مسافر در خلیج فارس و دریای عمان فرصت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بهینه ای است لذا شرکت های ایتالیایی را به این بخش ترغیب می کنم.
وی ادامه داد: بعد از لغو تحریم ها به سرعت همکاری هایمان را با دیگر کشتیرانی های مطرح جهان توسعه دادیم و در حال حاضر با راه اندازی مجدد خطوط خود به سمت اروپا، آفریقا، آسیای شرقی و آمریکای جنوبی، دفاتر خود را در این مناطق راه اندازی کردیم.
دکترسعیدی با بیان اینکه در حال حاضر خطوط منظمی به سمت اروپا دایر کرده ایم افزود: طی سه ماه اخیر که از لغو تحریم ها می گذرد بدون هیچ مشکل و محدودیتی در رده بندی، پرچم و بیمه خطوط خود را فعال کرده ایم و در حال توسعه آن نیز هستیم.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده