ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وجود ۹۴۸شهرک و ناحیه صنعتی درکشورتدوین برنامه جامع اقتصادمقاومتی

به گزارش خبرنگار مهر، علی یزدانی در آیین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه که امروز سه شنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: آنچه که از سرمایه گذاران دریافت می‌کنیم حق بهره برداری بابت قیمت تمام شده خدمات و زیرساخت‌هایی است که در مجموعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده و دیگر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی زمین فروخته نمی‌شود.

وی ایجاد و توسعه زیرساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از برنامه‌های مهم سازمان عنوان کرد و افزود: حمایت از صنایع کوچک به منظور ارتقاء سطح معیشت و رضایتمندی مردم و نیز ایجاد واحدهای صنعتی جدید و کاهش نرخ بیکاری در کشور در دستور کار قرار دارد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به ایجاد مشوق‌هایی برای حضور واحدهای صنعتی در شهرک‌ها گفت: تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه‌های واگذاری زمین در برخی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و لحاظ کردن تخفیف۱۰ درصدی برای نخبگان، ایثارگران و شرکت‌های دانش بنیان از اقدامات ما است.

یزدانی در ادامه بیان کرد: از دیگر مشوق‌های ما لحاظ نمودن ۱۰ درصد تخفیف بیشتر برای سرمایه گذارانی است که واحدهای خود را سریع‌تر به  مرحله بهره برداری برسانند و نیز کاهش پیش پرداخت‌ها در برخی نواحی و شهرک‌ها و افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط از دیگر اقدامات بوده است.

وی تکریم سرمایه گذاران را رسالت اصلی و اولویت مهم در تمام شرکت‌های‌ شهرک‌های صنعتی کشور دانست و بیان کرد: کاهش هزینه‌های تمام شده و سرعت بخشیدن به عملیات عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به منظور افزایش بهره‌وری و نیز افزایش رضایتمندی سرمایه‌گذاران از دیگر  وظایف نام برد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۹۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور خبر داد و بیان کرد: واگذاری زمین به واحدهای صنعتی در ۷۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور در حال انجام است.

تدوین سیاست‌های توسعه‌ای صنعتی کشور در صنایع بزرگ و صنایع کوچک و متوسط

این مسئول حمایت از صنایع کوچک و متوسط کشور را از دیگر وظایف برشمرد و گفت: تدوین سیاست‌های توسعه‌ای صنعتی کشور در صنایع بزرگ و صنایع کوچک و متوسط است از دیگر وظایف ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری را از اهداف خود عنوان کرد و افزود: به تمام شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کشور ابلاغ  شده تا هیچ سرمایه گذاری را به محاکم قضایی فرستاده نشود.

وی صنایع کوچک و متوسط را عمده صنایع موجود در کشور دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری بر برنامه ریزی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط تاکید دارند و در این خصوص برنامه جامعی توسط ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تدوین شده است.

یزدانی در ادامه اظهار کرد: در بحث حمایت‌ها، حمایت از صنف و صنعت در چارچوب مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت یکسان است و امیدواریم با  همکاری نهادهای مسئول سال خوب و پرباری برای صنعت، معدن و تجارت کشور باشد.

وی تدوین برنامه جامعی در خصوص اقتصاد مقاومتی از سوی  وزارت صنعت، معدن و تجارت را از مهمترین برنامه‌های در دست انجام دانست و ابراز امیدواری کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و همکاری قوای سه گانه و مردم و رسانه‌ها این برنامه تا پایان امسال به نتایج مطلوبی برسد.

یزدانی خواستار همراهی و مساعدت قوای سه گانه نظام در راستای اجرایی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی شد و افزود: البته نباید نقش مردم را در حمایت از تولید داخلی نادیده گرفت رسانه‌ها نیز باید به بهترین نحو رسالت خود را انجام دهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده