ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روابط عمومی ها می توانند مشاورانی امین برای مدیران اجرایی باشند

به گزارش خبرنگار مهر، گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات دامپزشکی سراسر کشور عصر سه شنبه در بسالن باغستان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد.

در این نشست محمدرضا جباری گفت: روابط عمومی ها باید به جایگاه واقعی خود دست یابند و بتوانند به عنوان مشاوری امین و مورد وثوق برای مدیران خود تلقی شوند.

وی افزود: برای رسیدن به این جایگاه ابتدا باید مسئولان روابط عمومی ضمن اشراف و تسلط کامل به ماموریت ها و وظایف ذاتی دستگاه مربوطه با چالش ها، آسیب ها، توانمندی و ظرفیت های دستگاه خود آشنا باشند تا در مواقع مقتضی بتوانند اطلاع رسانی مناسب را انجام دهند.

سرپرست خبرگزاری مهر در استان قزوین بیان کرد: یکی از کارکردهای روابط عمومی ها استفاده از ابزار رسانه ای برای انعکاس فعالیت ها و عملکرد و نیز چالش های موجود هر دستگاه است که در این میان ارتباط و تعامل مناسب با خبرنگاران می تواند رسیدن به هدف را ممکن کند.

وی اضافه کرد: مدیران روابط عمومی لازم است با نگاه فرا دستگاهی در تنظیم و انتشار اخبار به گونه ای عمل کنند تا تولیدات آنها قابل انتشار در رسانه های استانی و کشوری هم باشد و برای این کار می بایست آموزش تخصصی در زمینه تنظیم خبر با رعایت اصول حرفه ای در اولویت قرار گیرد.

جباری گفت: توجه به ارزشهای خبری و عناصر خبر، استفاده از سبک هرم وارونه و تیتر و لید مناسب در خبرها و بهره گیری ازنیرو های رسانه ای و مشاوره گرفتن از اهل فن و خبرگان این امر می تواند به تقویت اطلاع رسانی در روابط عمومی ها کمک کنئد.

وی بیان کرد: مدیران روابط عمومی می توانند در کنار انعکاس عملکرد دستگاههای اجرایی ضمن افزایش ظرفیت های انتقاد پذیری خود و مدیران از نقد رسانه ای برای بهبود کیفیت کار خود استفاده کنند و لزوما در برابر هر انتقادی واکنش نشان ندهند بلکه از شناسایی مشکلات استقبال کنند تا در مسیر تعالی دستگاه مربوط گام بردارند.

سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین با اشاره به برخی ضعف های سایت های اطلاع رسانی دستگاههای اجرایی اظهارداشت: نداشتن تیتر و لید، بی توجهی به ارزشها و عناصر خبری، نداشتن زمان و مکان در تنظیم خبر، نگاه محدود دستگاهی در تنظیم و گزینش اخبار، ضعف در ارتباط با رسانه ها از مهمترین مسائلی است که با رفع آنها می توان در مسیر تقویت جایگاه روابط عمومی ها گام برداشت.   

این گردهمایی دوروزه فردا چهارشنبه نیز با بحث و بررسی مسائل و چالش های پیش رو و راههای تقویت جایگاه روابط عمومی به کار خود ادامه می دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X