ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستگاه‌های اجرایی در برابر واگذاری پروژه‎ها به بخش خصوصی مقاومت می‌کنند

طهماسبی رئیس سازمان مدیریت همدان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه تدوین سند برنامه ششم توسعه استان از خرداد ماه شروع می‌شود، گفت: دستگاه‎های اجرایی نسبت به پروژه‎های عمرانی چسبندگی زیادی دارند و در برابر واگذاری‌ پروژه‌ها به بخش خصوصی مقاومت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، شهرام طهماسبی بعدازظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان با انتقاد از مدیران دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: مدیران و رؤسای سازمان‌ها نسبت به توسعه نگاه سخت‌افزاری دارند و منتظر تخصیص اعتبار برای انجام کار هستند.

وی با بیان اینکه با نگاه نرم‌افزاری مدیران کمبود اعتبارات و رفع چالش‌ها تسهیل می‌شود، افزود: بحث اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه، اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز و برنامه آمایش سرزمین استان برای تدوین برنامه‌های توسعه‌ای وجود دارند و باید با ایده‌پردازی مسیرهای جدیدی را برای فعالیت اجرایی انتخاب کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان بیان کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه در استان‌ها شکل گرفته است تا در تصمیم‌گیری‌ها تمرکززدایی شود و تمام چالش‌ها را شناسایی و براساس نگاه آمایش سرزمین در راستای رفع آنها اقدام کنیم.

وی گفت: تدوین سند برنامه ششم توسعه استان همدان از ابتدای خرداد ماه شروع می‌شود و جایگاه و نقش هر شهرستانی در فصل آب، منابع طبیعی و محیط زیست براساس چالش‌های اختصاصی تعیین می‌شود.

طهماسبی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه در چارچوب برنامه آمایش سرزمین استان نوشته می‌شود، عنوان کرد: در نقش آمایش سرزمین تمام نیازها احصا و اولویت‌ها نیز مشخص شده است.

وی تأکید کرد: در رابطه با اعتبارات و منابع باید تمرکز مدیران دستگاه‌های اجرایی بر منابع عمومی را برداریم چرا که اعتبارات عمرانی محرک توسعه است اما اتکا به آن خطرناک است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با اشاره به ضرورت واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی گفت: دستگاه‌های اجرایی چسبندگی زیادی به این پروژه‌ها دارند و فکر می‌کنند که این پروژه‌ها به آنها قدرت می‌دهد در حالی که ازدیاد پروژه‌ها به ویژه به صورت نیمه تمام دستگاه را فرسوده و زمین‌گیر می‌کند.

وی افزود: هر به میزان که پروژه‌های عمرانی را از گردن دولت خارج کنیم و به بخش خصوصی واگذار کنیم امکان مدیریت بیشتر می‌شود و در واگذاری‌ها نباید مشکلات به بخش خصوصی تحمیل شود بلکه باید بهره‌برداری از پروژه با بخش خصوصی محول شود.

طهماسبی عنوان کرد: 90 درصد حوزه‌های کاری دستگاه‌ها قابل واگذاری به بخش خصوصی است و این اقدام بار هزینه‌ها را از دوش دولت کم می‌کند.

جذب نیروی انسانی در برنامه ششم محدود می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان نیز اظهار داشت: سالانه 2 درصد از نیروهای غیرحاکمیتی دستگاه‌های اجرایی باید از بدنه دولت خارج شوند و در برنامه ششم توسعه جذب نیروی انسانی در ادارات سخت‌تر می‌شود.

عباس کریمی‎تبار افزود: نیروهای شرکتی و خدماتی براساس مصوبه دولت به نیروهای قراردادی تبدیل وضعیت شدند و دیگر دستگاه‌ها اجازه استفاده از نیروهای شرکت‌های خدماتی و پیمانکاری را ندارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X