ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتباط با نخبگان فرهنگی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط اولویت ماست

به گزارش خبرنگار حوزه صداوسیمای ایرنا عبدالعلی علی عسگری در حاشیه مراسم معارفه در مرکز همایش های بین المللی این سازمان در پاسخ به پرسشی در مورد برنامه های این سازمان گفت: برنامه ها را بعد توضیح می دهم.
وی در جمع خبرنگاران افزود: برنامه هایی برای تحقق بهتر منویات و تدابیر مقام معظم رهبری، رشد اقتصاد ملی و اقتصاد مقاومتی ، ارتقای فرهنگی ، حمایت از نهادهای جامعه و رشد هویت فرهنگی جوانان داریم.
رییس سازمان صداوسیما گفت: ارتباطات بیشتر با نخبگان فرهنگی و اقتصادی جامعه سازمان صداوسیما در دستور کار است و ارتباطات را گسترده تر می کنیم؛ حمایت از صنایع دانش بنیان، تولیدات ملی نیز محور برنامه هاست تا جامعه ما از تولیدات باکیفیت ملی استفاده کند و منجر به رشد صنایع و کارخانجات شود و اشتغال افزایش یابد.
وی در پاسخ به اینکه اولین کارتان چه خواهد بود گفت: شروع به کار اولین برنامه و توجه به اقتصاد و تولید ملی در دستور کار ماست. اینها را در سیما خواهیم دید؛ از صنایع کوچک و متوسط حمایت می کنیم؛ زیرا 70 تا 80 هزار کارخانه داریم که باید کمک کنیم راه اندازی شوند، تولید کنند تا تحولات اقتصادی بالا برود.
علی عسگری در این مورد که تولید ، خبر، رادیو و سریال کدام مهمتر است؟ تاکید کرد: مهم ترین بخش ما سیماست. چه در تولید برنامه های جذاب و آموزنده و در بخش خبر. خبررسانی یک امر مستند است ، تغییر و تحولاتی را خواهید دید.
اما وی اعلام تغییرات درباره معاونان را به بعد موکول کرد و گفت: در این مورد کار فوری و ضربتی نداریم.
رییس صداوسیما در مورد کمبود بودجه این سازمان نیز گفت: مشکل داریم اما تلاش می کنیم، آنها را حل کنیم و نگذاریم برای کارکنان سازمان مساله ای روی دهد.
علی عسگری نهمین رییس سازمان صداوسیماست که از سال های دهه 80 وارد سازمان صداوسیما شد؛ معاونت توسعه و فناوری این سازمان را در دوران تبدیل سیستم های آنالوگ به دیجیتال برعهده داشت و پدر تلویزیون دیجیتال لقب گرفت.
اما وی بعد از آمدن سرافراز به صداوسیما از این سازمان رفت و به تاریخ چهارم اسفند 93 به سمت مشاور قوه قضائیه منصوب شد. سمتی که تقریبا با بیشتر مقام های اجرایی وی در حوزه های فرهنگی (مانند وزارت ارشاد اسلامی و مشاور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی) تفاوت داشت.
وی تقریبا به همان اندازه در این سمت ماند که سرافراز در ساختمان شیشه ای و با حکم مقام معظم رهبری چهارشنبه (22 اردیبهشت) به ریاست سازمان صداوسیما منصوب شد.
فراهنگ**9157 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده