ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جنگ جهانی صفر چیست و کجا روی داده‌ است!

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از New Scientist، در تاریخ بشر جنگ جهانی دیگری در ابعاد جنگ جهانی اول و دوم روی داده‌ است و این پایگاه‌ علمی به‌ نقل از باستان‌شناسان غربی از این جنگ جهانی با عنوان جنگ جهانی صفر یاد کرده‌ است.

بر اساس این گزارش، بیشتر جنگ‌های بشری به‌ قصد تصرف روی داده‌ است و زمانی که‌ این موضوع بعدی بین المللی به‌ خود می گیرد، بشر به‌ صورتی خودکار در دو جبهه‌ مخالف صف کشی می کند و جنگی جهانی به‌ وقوع می پیوندند.

باستان‌شناسان غربی بر این اعتقادند که‌ پدیده‌ جنگ جهانی، برای اولین بار ۳۲۰۰ سال پیش روی داده‌ است و به‌ همین دلیل از این جنگ با عنوان جنگ جهانی صفر یاد می کنند.

یک باستان‌شناسان سوئیسی بر این اعتقاد است که‌ جنگ تروا که‌ در ترکیه‌ای امروزی روی داده‌ است اولین جنگ جهانی بشریت بوده‌ که‌ تمامی تمدن‌های بشری، در آن روزگار، درگیر این نبرد جهانی شده‌اند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته‌ جنگ تروا که‌ در ۳۲۰۰ سال پیش روی داده‌ است، در حقیقت نبردی جهانی بر سر تصرف ۳۴۰ معدن برنز در منطقه‌ آناتولی انجام شده‌ است. بر اساس این تحقیقات، در هر دو سوی این نبرد تنها دو دولت شهر کوچک یونانی سهیم نبودند و تمدن‌های کوچک در جنوب شرق آناتولی و فلات ایران و مصر و شاخ آفریقا هم در آن شرکت داشتند.

جنگ جهانی تروا که‌ نزدیک به‌ ۱۰ سال به‌ طول انجامید، چنین شایع است که‌ بر سر دختری به‌ نام هلن و ما بین دو دولت شهر یونانی روی داده‌ است، اما این باستان‌شناس سوئیسی بر این اعتقاد است که‌ اینگونه‌ نیست و معادن برنز در آناتولی و تصرف و تجارت این فلز گرانبها در آن زمان مهمترین علت این جنگ بوده‌ است و چون تمام تمدن‌ها در آن روزگار به‌ این معادن وابسته‌ بودند، در این جنگ سهیم بودند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده