ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۴۳۷ تشکل کشاورزی در سطح ۴۲۰ شهرستان ایران راه اندازی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مسلمی ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل تعاون روستایی استان زنجان افزود: امروزه کشاورزی به‌عنوان مردمی‌ترین فعالیت اقتصادی در کشور مطرح است و بیش از ۲۵۰ رشته شغلی در این زمینه شناسایی‌شده است که همه این‌ها حاکی از آن است که این بخش باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه طی سال جاری برای رونق‌بخشی به حوزه فروش محصولات کشاورزی داخلی، از ورود هر نوع محصول زراعی و باغی به کشور جلوگیری به عمل آمد، افزود: بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش ویژه‌ای ایفا کند.

مدیرکل دفتر امور تشکل‌های کشاورزی ایران گفت: در حال حاضر ۴۳۷ تشکل در سطح ۴۲۰ شهرستان ایران راه‌اندازی شده است.

مسلمی با تاکید بر اینکه باید نقش بخش کشاورزی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبی موردتوجه قرار گیرد تأکید کرد: از توانمندی‌های بخش کشاورزی برای تحقق اهداف شعار سال استفاده خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور تشکل‌های کشاورزی ایران در ادامه از عضویت ۷۰۰ هزار نفر در نظام صنفی کشاورزی ایران خبر داد و گفت: باید نقش سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی در توسعه و گسترش بخش کشاورزی موردتوجه قرار گیرد که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته  تعاون روستایی و دفتر امور تشکل‌های کشاورزی توانسته است در این بخش نسبت به تشکیل سمن‌ها و حمایت از آن‌ها گام‌های خوبی را بردارد.

مسلمی با تاکید بر اینکه محصولاتی که با نام خارجی به فروش می رسند حتما از راه قاچاق وارد شده اند و حق گمرکی را نپرداخته اند، افزود: برای تامین برخی میوه ها از جمله موز، آناناس و نارگیل در کشور، تمهیدات خاصی اندیشیده شده و به تعدادی از تشکل های صنف کشاورزی مجوز واردات این محصولات داده شده است.

وی ادامه داد: تأمین برخی میوه‌ها مجوز واردات به تعدادی از تشکل‌های کشاورزی داده‌شده است و باید توسعه زمینه‌های مشارکت مردم در امور اقتصادی بخش کشاورزی مدنظر تشکل‌های کشاورزی قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده