ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی به ۴۰ صندوق افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، میرآب زاده در خصوص صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق پیرامون توسعه طرح صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و با هدف توانمندسازی زنان روستایی و ایجاد اشتغال برای آن ها با حدود ۱۲ سال سابقه در سطح روستاهای استان تهران فعالیت می کند.

وی ادامه داد: صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی با اهداف ذکر شده سبب افزایش تولید محصولات کشاورزی نیز می شود.

کارشناس مسئول امور زنان روستایی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: طرح صندوق اعتبارات خرد از سال ۸۰ در استان تهران مطرح شد و به ترتیب در شهرستان دماوند، ساوجبلاغ و فیروزکوه این طرح مورد استقبال قرار گرفت.

میرآب زاده گفت: تعداد صندوق ها سال گذشته، ۱۵ صندوق بود که با همکاری صندوق کارآفرینی امید امسال تعداد صندوق ها به ۴۰ صندوق رسید.

وی با بیان اینکه در کل استان تهران تعداد صندوق ها به ۵۵ یا ۵۸ صندوق می رسد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ نفر عضو این صندوق ها هستند.

کارشناس مسئول امور زنان روستایی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در شهرستان فیروزکوه ۱۳ صندوق، در دماوند حدود چهار صندوق و در شهرستان ری چهار صندوق به ثبت رسید و  این صندوق ها در شهرستان ورامین به تازگی شروع به کار کرده است.

میرآب زاده تصریح کرد: امسال با همکاری صندوق کارآفرینی امید، هر صندوق ۱۵ میلیون وام ۴ درصد دریافت می کند؛ این صندوق ها در توانمندسازی زنان روستایی و افزایش تولیدات محصولات کشاورزی موثر است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی صندوق ها طرح های بلند مدت است، گفت: طرح های بلند مدت نیازمند نظارت دائمی است، در غیر این صورت صندوق ها دچار مشکل می شوند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده