ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشارکت و اعتماد مردم شاه کلید اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی ظهر سه شنبه در نخستین نشست برنامه ریزی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان شاهرود به میزبانی فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد با اشاره به شعار سال، بیان داشت: بحث اقتصاد مقاومتی باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شود لذا باید گفت شاه کلید رمز موفقیت در اقتصاد مقاومتی اعتماد مردمی است و باید در راستای افزایش این اعتماد تلاش کنیم چرا که این مهم، نیازمند یک عزم ملی در چارچوب مدیریت جهادی است.

وی افزود: نیاز امروز جامعه ما ترکیب فکر و اندیشه نوین با کار جهادی است چرا که امروز ما به دنبال حداکثر سازی ارزش افزوده و بهره آفرینی از منابع درون هستیم.

نقاط ضعف به قوت بدل شوند

معاون استاندار سمنان درباره پیشبرد اهداف سند چشم انداز توسعه نیز گفت: گام نخست در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی عدم وابستگی به نفت است همچنین رمز موفقیت در این حوزه شناخت نقاط ضعف و تبدیل آن ها به فرصت ها محسوب می شود که ما برای رفع تمامی این مشکلات گام موثر بر می داریم.

هاشمی بیان داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی باتوجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ریاست جمهوری در رونق اقتصادی، تنها راه اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی است لذا در این باره باید گفت، اقدام بسیار خوبی که در حوزه اقتصاد مقاومتی طی سال گذشته انجام شد طرح بسیج سازندگی است که در سطح شهرستان بازخورد بسیار خوبی را به همراه داشت.

وی افزود: در حوزه طرح های خودکفایی کمیته امداد اقدامات بسیار ارزشمندی انجام گرفته تا نشان دهند، باید از پتانسیل شهرستان در اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاهی برای تحقق شعار سال

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شاهرود همچنین گفت: بخش اقتصاد مقاومتی فقط در حوزه تحقق پروژه های عمرانی نیست و مسئولان، بخش داران، دهیاران، شوراهای اسلامی و ... موظف هستند در ابعاد کوچکتر و در سطح روستاها با محوریت دهیار، پایگاه های بسیج و روحانیت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را شکل دهند و در این راستا به ارائه راهکارها و پیشنهادها بپردازند.

هاشمی با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های علمی و آموزشی شاهرود در تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: دو هزار و ۸۰۰ استاد تمام وقت هم اکنون در ۱۵ مرکز آموزشی شهرستان مشغول به کار هستند و باید از این پتانسیل برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

وی افزود: در حوزه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، چهار کارگروه در حوزه معاونت عمرانی در حال شکل گیری است که کارها باید زیر نظر دبیرخانه این ستادها انجام پذیرد و قطعا عملکرد این ستاد در حوزه بهزیستی و کمیته امداد حتما با بازدید میدانی از پروژه های در حال اقدام این نهادها انجام خواهد پدیرفت چرا که باید گفت بحث اقتصاد مقاومتی و اولویت های مهم آن طی سال ۹۵ به طور جدی پیگیری خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X