ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح هادی در 60 روستای همدان اجرا شد

طرح هادی رئیس بنیاد مسکن شهرستان همدان با اشاره به اجرای طرح هادی در ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار گفت: بهسازی و مقاوم‌سازی روستاهای شهرستان همدان ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، نقی پورقاسمی ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: تمام روستاهای بالای 20 خانوار در استان همدان دارای طرح هادی هستند و در تعدادی از روستا بازنگری طرح هادی شروع شده است.

وی افزود: 108 روستا در شهرستان همدان وجود دارد دارد که 99 روستا دارای سکنه هستند و در این راستا برای 28 روستا فوق طرح هادی انجام شده و 11 روستا نیز در اولویت قرار دارند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان همدان بیان کرد: از 84 روستای بالای 20 خانوار در شهرستان همدان اجرای طرح هادی در 60 روستا آغاز شده است و شاخص طرح هادی روستای در شهرستان همدان 71 درصد و در کل استان 50 درصد است.

پورقاسمی عنوان کرد: بهسازی و مقاوم‌سازی روستاهای استان همدان 324 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در این میان سهم روستاهای شهرستان همدان 32 میلیارد تومان است.

نگهداری راه‌های روستایی نیازمند تأمین اعتبار

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان همدان نیز با بیان اینکه در نگاه مدیران توسعه راه‌ها بر نگهداری از راه‌ها اولویت دارد، اظهار داشت: 67 کیلومتر راه روستایی و فرعی در شهرستان همدان نیاز مبّرم به روکش آسفالت دارند که تحقق آن 14 میلیارد تومان اعتبار می‌طلبد.

رسول ابراهیم‌خانی افزود: در حال حاضر برای جبران کمبود از روش آسفالت‌های حفاظتی استفاده کرده‌ایم اما از محل اعتبارات استانی باید مبلغی برای نگهداری راه‌های فرعی و روستایی تأمین شود.

وی گفت: 804 کیلومتر راه واقعی و یک‌هزار و 205 کیلومتر راه معمولی و همسنگ در شهرستان همدان وجود دارد که برای نگهداری آنها 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان همدان با بیان اینکه 34 پروژه راه‌سازی در همدان نیاز تخصیص اعتبار است، عنوان کرد: محدوده‌های مسکن مهر با چالش‌های زیادی روبه‌رو است و زمینه نارضایتی ساکنان را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده