ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرخ بی‌سوادی در ساوه به زیر 5 درصد می‌رسد

سواد آموزی معاون سواد آموزی آموزش وپرورش استان مرکزی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، نرخ بی‌سوادی باید به زیر۵ برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، علی‌محمد غلامی عصرامروز در پنجمین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ساوه با اشاره به لازمه توسعه، تحرک و رشد کشور اظهار داشت: توسعه، تحرک، رشد، پیشرفت‌و توسعه وسعادت‌هر جامعه در نخستین گام به میزان سواد آن جامعه بستگی دارد که بدون شک تلاش در راستای بهبود اموزشی وایجاد نواوری های آموزشی و درسی باید کاملا بصورت کارشناسی شده مدنظر باشد.

وی افزود: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار یک جامعه است و باید به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی تلاش کنیم که در این راستا آموزش و پرورش وظیفه خطیری به منظور شناخت وحل نیازهای فکری وآموزشی برعهده دارد.

معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان مرکزی تصریح کرد: ارتقای آموزش وافزایش سطح سواد آحاد جامعه منجر به ارتقای سطح فرهنگ اجتماعی, بهداشتی،سیاسی، دینی و اقتصادی جامعه خواهد شد.

غلامی بااشاره به ارتباط پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان با سطح سواد والدین گفت: تحصیلات والدین، شغل وسطح اجتماعی والدین رابطه مستقیمی با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد و آمارهای موجود نشان می‌دهند که این ارتباط به صورت 100درصدی است.

وی بیان داشت: استان مرکزی با توجه به جایگاه علمی که در کشور دارد بی‌سوادی زیبنده این استان نیست که سعی بر این است تا پایان برنامه ششم توسعه نرخ بیسوادی به کمتر از 5درصد برسد.

معاون نهضت سوادآموزی آموزش وپروش استان مرکزی تصریح کرد: تا سال 98 برنامه ریشه‌کنی بی‌سوادی در سطح کشور تدوین می‌شود که این برنامه نقشه عملیاتی سوادآموزی است که در آن به تعمیق و تثبیت آموخته‌های سوادآموزان نیز توجه ویژه ای شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X