ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقلی ایران و قبرس امضا شد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و «ماریوس دمتریادس» وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس، این یادداشت تفاهم را امضا کردند تا دو کشور همکاری های خود را در بخش های هوایی، دریایی و بندری آغاز کنند.
به منظور اجرای مفاد این تفاهمنامه کشتیرانی، تجاری و دریایی دو کشور که چهاردهم تیرماه 1381 (سوم جولای 2002 میلادی) امضا شد، دو طرف موافقت کردند نخستین کمیته مشترک همکاری‌های بندری و دریایی دو کشور را به منظور اصلاح این موافقتنامه و بررسی سایر همکاری‌های بخش دریایی برگزار کنند.
دو طرف با استقبال از سرمایه‌گذاری مشترک بخش‌های خصوصی دو کشور در بندرها و پسکرانه‌های بندری موافقت کردند پروژه‌های اولویت‌دار خود را تا دو ماه دیگر از طریق مجاری دیپلماتیک ارسال کنند.
دو کشور برای توسعه همکاری‌های آموزشی بندری و دریایی اعلام آمادگی کردند و مقرر شد فهرست دوره‌های آموزشی مورد نیاز خود را تا دو ماه پس از امضای این یادداشت تفاهم، از طریق مجاری دیپلماتیک مبادله کنند.
در این تفاهمنامه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای حمل محموله‌های وارداتی و صادراتی قبرس به بندرهای ایران و سایر نقاط جهان اعلام کرد. همچنین دو طرف بر حمایت از یکدیگر در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی دریانوردی تاکید کردند.
دو کشور با موافقت در زمینه تسهیل و ارتقای همکاری‌های دریایی بر شناسایی و صدور مجوز فعالیت موسسه رده‌بندی ایرانیان یا هر موسسه رده‌بندی ایرانی دیگر از سوی اداره کشتیرانی تجاری قبرس بر پایه مقررات اتحادیه اروپا و تایید موسسه ایرانی «آر اند آی-R&I» کیش از سوی اداره کشتیرانی تجاری قبرس به عنوان یک موسسه مجاز بیمه‌ای برای ارائه خدمات مرتبط با کنوانسیون‌های جهانی، سوخت و پاکسازی مغروقه‌ها و به روزرسانی تفاهمنامه دوجانبه شناسایی مدارک دریانوردان بر اساس کنوانسیون های بین المللی به توافق رسیدند.
در این تفاهمنامه ایران و قبرس به منظور توسعه و تسهیل ترانزیت و گسترش روابط حمل و نقل بین‌المللی چندوجهی بین دو کشور تصمیم گرفتند یک کمیته کاری مشترک به منظور بررسی راهکارهای عملیاتی دسترسی قبرس به بازارهای تجاری و حمل و نقلی کشورهای آسیای میانه، قفقاز، افغانستان، پاکستان و... و برعکس، تشکیل دهند.
به گزارش ایرنا، در سفر دو روزه وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس به ایران «آنتونی مادلا» صاحب منصب بلندپایه امور دریانوردی، «آنتونیس لمسیانوس» رئیس حمل و نقل هوایی، «تمیس پاپادوپولوس» رئیس اتاق کشتی‌ و دریانوردی و «کریستوس کریسانتو» از انجمن کشتیرانی قبرس وی را همراهی کردند.
اقتصام**1108**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده