ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل مخابرات استان :152 طرح ارتباطی در یزد آماده بهره برداری است

به گزارش ایرنا ، مهدی مقوم روز سه شنبه به مناسبت هفته ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه شعار امسال روز جهانی ارتباطات 'کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تاثیر اجتماعی' اشت ، افزود : در خصوص عملکرد این مجموعه شاخص های متعددی مانند تلفن ثابت، تلفن همراه و دیتا وجود دارد.
وی اظهار کرد: در بخش ارتباطات نخستین شاخص موضوع تلفن ثابت است و در این قسمت ظرفیت سوئیچ تلفن ثابت استان حدود 633 هزار شماره که در زمان حاضر 528 هزار خط 150 مرکز تلفن ثابت شهری و روستایی استان فعال است.
مدیرعامل شرکت مخابرات یزد اضافه کرد: بر این اساس ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان عدد 49.1 درصد است و از لحاظ پوشش جمعیتی حدود 97 درصد از جمعیت استان یزد زیرپوشش این خدمات قرار گرفته اند.
وی ظرفیت تلفن همراه استان یزد را حدود یک میلیون و 300 هزار پورت دانست که تا دو میلیون پورت قابل توسعه است، تصریح کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه استان یزد 99.7 درصد است که 3دهم درصد منفی نیز به خاطر تخلیه 110 هزار شماره غیرفعال تلفن همراه استان در سال گذشته است.
این مسئول با اشاره به فعالیت 739 سایت بی تی اس در سطح شهر، جاده و روستا برای آنتن دهی تلفن همراه گفت: در مجموع یک میلیون و 73هزار و 482 خط تلفن همراه در 21 شهر و 633روستای استان فعال است و از لحاظ جمعیتی 99 درصد از جمعیت زیر پوشش تلفن همراه قرار دارند.
** فعالیت 160پورت اینترنت در استان یزد
مقوم خاطرنشان کرد: 96 هزار تجهیزات دیتا و پورت شامل 94هزار و 816 پورت adsl (اینترنت پرسرعت خانگی ) و 2 هزار و 306 پورت G (اینترنت پرسرعت تجاری ) از سوی این شرکت در استان یزد نصب شده است .
وی با اشاره به فعالیت سایر شرکت های خدمات دهنده اینترنت در یزد گفت: در مجموع با 64 هزار پورت سایر شرکت ها حدود 160 هزار شماره و پورت اینترنت در این استان ایجاد شده است.
مقوم با اشاره به اتصال 1061 بانک استان یزد به شبکه دیتا و بانکداری الکترونیک گفت: هم اکنون 117 نقطه استان شامل مراکز علمی و دانشگاهی ، بانکها ، فرمانداری ها و دستگاههای اجرایی به شبکه فیبر نوری متصل هستند.
مدیرعامل مخابرات استان یزد با اشاره به اتصال 136 مرکز مخابراتی از 150مرکز استان به فیبر نوری اضافه کرد: در بخش سامانه های انتقال استان یزد 3870 کیلومتر فیبر نوری اجرا شده داریم که ارتباط بین مراکز مخابراتی و طرح های اختصاصی را فراهم می کند.
وی افزود: در حوزه ارتباطات روستایی نیز در حال حاضر 795 روستای استان یزد دارای ارتباط بوده و 66 هزار و 720 شماره در روستاها فعال است که ضریب نفوذ این بخش 41.5درصد اعلام شده است.
مقوم ادامه داد: 93 درصد جمعیت روستایی استان یزد زیرپوشش شبکه تلفن همراه، 92.5 درصد زیرپوشش شبکه دیتا و 96.3 دهم درصد زیرپوشش تلفن ثابت قرار دارند ضمن آنکه در روستاهای استان 123سایت دیتا به میزان 10 هزار و 883پورت برای دسترسی پرسرعت اینترنت ساخته شده است.
این مسئول درباره عملکرد یکساله شرکت متبوعش گفت: در یک سال گذشته 17 هزار و 700شماره تلفن ثابت جدید ، 20 هزار پورت adsl جدید ، 122کیلیومتر کابل مسی و 168 کیلومتر فیبر نوری در استان یزد ایجاد شد.
به گفته وی، در سال گذشته 242 طرح با سرمایه گذاری 520 میلیارد ریال به بهره برداری رساندیم و در سال جاری تنها با گذشت دو ماه از سال و به مناسبت هفته ارتباطات 152 طرح با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات یزد همچنین از ایجاد 39سایت BTS و 123 سایت G3 ، جایگزینی 190 سایت 56 کیلومتر فیبر نوری جدید برای این بخش در سال گذشته خبر داد.
مقوم یکی از فعالیت های مهم مخابرات در سال گذشته را از رده خارج کردن 100سایت تلفن همراه و جایگزینی آنها با سایت های با ظرفیت بالا عنوان کرد و گفت: با توجه به خارجی بودن تجهیزات تلفن همراه استان و همراهی نکردن شرکت خارجی ، بعد از لغو تحریم ها تجهیزات G4 تلفن همراه استان خریداری شده که بزودی نصب می شود.
وی درباره درآمد استان از تلفن نیز اعلام کرد: بطور میانگین متوسط درآمد هر خط ثابت در ماه 42 هزار ریال است که با احتساب 528 هزار خط فعال درآمد مخابرات در این بخش 22 میلیارد ریال بصورت ماهیانه خواهد بود.
مدیرعامل مخابرات استان یزد در پایان با اشاره به وجود 120دفتر آی سی تی در سطح استان نیز گفت: دفاتری که تا قبل از سال 1388 در استان راه اندازی شده زیرنظر مخابرات است ولی دفاتر بعدی زیر پوشش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.
در پایان این نشست از برندگان جوایز جشنواره مشتریان وفادار ADSL شرکت مخابرات استان از جمله برنده 250 میلیون ریالی یزدی قدردانی شد.
1968/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده