معاون وزیر صنعت: یک هزار و 20 واحد صنعتی تعطیل امسال فعال می شوند

علی یزدانی روز سه شنبه درایلام به خبرنگار ایرنا گفت: این واحدهای تولیدی در ردیف واحدهای کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی مناطق مختلف کشور قرار دارند.
وی اظهار کرد: برنامه شناسایی این واحدها به کمک مدیران استانی بخش صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است و تا پایان سال جاری همه آنها فعال می شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: مقام معظم رهبری به دنبال دریافت گزارشی از آمار بالای واحدهای تولیدی تعطیل و غیرفعال در کشور دستور پیگیری صادر فرمودند و با توجه به اینکه صنایع کوچک و متوسط نقش بسزایی در اشتغال و تحرک اقتصادی به ویژه طبقات پایین جامعه دارد دولت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عزم جدی دارد که برای رونق و موانع تولید در حوزه صنعت کشور وارد عمل شود.
یزدانی اظهار کرد: دولت یازدهم مشوق های جدید و بی نظیری برای کمک به توسعه صنعت کشور و رفع موانع و مشکلات تولید در نظرگرفته که احیا واحدهای غیرفعال و رشد تولید و اشتغال از جمله آنها است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دغدغه های مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی وظیفه دولت را برای تحقق این مقوله در کشور سنگین و مهم کرده بنابراین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری راه اندازی شده تا با ستادها و کمیته های زیرمجموعه خود در استان ها موانع تولید و توسعه بخش صنعت را مرتفع کند.
وی یاد آور شد: به منظور آشنایی با مشکلات و رونق حوزه صنعت و نیز بررسی موانع و راهکارهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی و تبیین مشوق های حوزه صنایع کوچک و متوسط امسال تاکنون به 17 استان کشور سفر کرده و در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان ها وضعیت صنعت کشور در شهرک ها و نواحی صنعتی تشریح شده است.
یزدانی اعتبار امسال سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی را 14 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این بودجه از محل منابع داخلی این سازمان تامین شده است.
معاون وزیر صنعت افزود: 60 درصد از این اعتبار برای توسعه زیربناها و ساخت و ساز در شهرک ها و نواحی کشور هزینه می شود.
6033/6034/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر صنعت: یک هزار و 20 واحد صنعتی تعطیل امسال فعال می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X